Problem z europa Universalis III

Mam problem z grą eu3 tzn. jak właczam gre to wyskakuje mi jakiś bład że potrzebny mi jest takie coś jak Pixel Shared 2.0 lub wyższy;.

Proszę po pomoc.

maj1989 Witaj na forum :slight_smile:

Proponuję abyś od początku stosował się do zasad panujących na tym forum. Jedną z nich jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tych reguł.

Kup nową kartę grafiki zgodną z DirectX 9. :frowning:

Ciekawe z tego co wiem EU3 wychodzi w Polsce w Piątek.

karte ma radeon 9250. to chyba nie taka stara?

a gre mam z angli ;]

Ciekawe że wszyscy kupując ciągle gry za granicą.

Wpisz w wyszukiwarkę nazwe i zobacz co to jest, moze to być byle bajerek, ktorego gra potrzebuje do kompilacji grafiki.

wpisywałem i tam nic konkretnego niepisało tylko ze ma coś wspólnego z kartą graficzną ;]

A gry nie kupiłem tylko dostałem :]

czyli wychodzi na to że mam za starą karte graficzną ;/

Dokładnie. Radeon 9250 nie posiada wsparcia dla Pixel Shader, a bez tego nie uruchomisz tej gry. O ile wiem gra ma spore wymagania, a sądząc po karcie graficznej reszta Twojego komputera też może nie spełniać tych wymagań. Jedyne wyjście do modernizacja sprzętu. Pozdrawiam!

MoszeUsz: teraz wiemy dlaczego w Polsce sprzedaje się tak mało gier :wink:

Na płycie z grą powinien być jakiś plik readme i tam zawsze jest spis obsługiwanych kart graficznych.

A braku pixel shaderów nie da się obejść. Tylko nowa karta. Mój radeon 9550 je ma. I dlatego w piątek kupuje EU3. Podbije świat najpierw Imperium Osmańskim a potem Chinami (Każda EU zaczynałem od tego).

to dobrz ze moja siostra ma 9550 wykrece jej nawet sie niekapnie :smiley: dzieki za pomoc ;]