Problem z EXPLORER.EXE - błąd ładowania

Witam,

mam problem z XP’kowskim explorerem a mianowicie gdy włączam kompa nie pojawiaja sie ikonki ani pasek zadan, próbuje uruchomić ręcznie explorer.exe przez Menadzer zadań ale kończy sie to errorem “explorer, System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu.” Dodam jeszcze ,że wcześniej robiłem skana avastem i on mi coś tam z Windowsa powywalał (pliki zainfekowane) i dopiero teraz po restarcie kompa mam problem. Reszta programów uruchamia sie normalnie poprzez menadzera. Pomocy :S #-o

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\

a jak nie działa

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\explorer.exe

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\explorer.ex_C:\WINDOWS\

Potem, podaj logi z programów HijackThis oraz Combofix :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi wklejasz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org, a w poście dajesz tylko link do nich.

wirles ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

explorer.exe sie podmienił ale nadal jest tak samo jak było czyli nie uruchamia sie automatycznie a gdy probuje to zrobić ręcznie to wyskakuje error. Mam tylko jedno konto administratora ,bez hasła, bez konta gościa.

Dodam jeszcze ,że uruchamianie systemu zatrzymuje sie na dłuższa chwile na ekranie ZAPRASZAMY, pojawia sie kursor myszki i po okolo 2min nastepuje uruchomienie pulpitu (oczywiscie bez ikon i paska) mozna to przyspieszyć wciskajac alt+ctrl+del.

Probowałem też przywracania systemu dwukrotnie z 22 róznych punktów , chkdsk, ostatniej znanej dobrej konfiguracji. System działa normalnie jedynie w Trybie awaryjnym.

Jak wspominałem wcześniej, problem pojawił sie PO usunięciu wirusów przez program Avast, nie restartowałem komputera od tamtej pory, gdy to zrobiłem przywitał mnie owy problem. Pozdrawiam i prosze o pomoc .

Podaj log z Combofix byłeś o to proszony

:slight_smile:

No tak , sory ,my fault :slight_smile:

No więc ogolnie to problem już rozwiązany, ComboFix dał sobie rade z całym tym zamieszaniem, zamieszczam więc logi, może dowiem sie coś ciekawego.

http://wklej.eu/index.php?id=728d76818d

Anyway dziękuję za pomoc ,kolejny juz raz :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

Log wygląda na czysty.

usuń ręcznie folder C: \Qoobox oraz instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść system oraz rejestr CCleaner

Wykonaj optymalizacje Autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar Mój komputer Kaspersky Online Scanner Przeskanuj system daj raport na forum

lub Dr.WEB CureIt!