Problem z explorer.exe od czasu do czasu


(Axles) #1

Witam, na jednym komputerze służbowym mam problem z explorer.exe, co jakiś czas w różnych sytuacjach zawiesza się i po kilku minutowej nieaktywności wyskakuje monit że explorer.exe przestał odpowiadać. Niekiedy przywraca się sam, a niekiedy muszę go uruchomić ręcznie. Komputer na którym pojawia się problem to XP Prof SP3. Ma ktoś jakieś propozycję co mógłbym za kroki podjąć, reinstall najlepiej jakby wchodził w grę w ostateczności.

Pozdrawiam


(Mar Sikorski) #2

Włóż płytkę z Win XP i odpal Konsolę odzyskiwania.

W niej wpisz:

expand E:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

E: to litera Twojego napędu CD.


(Axles) #3

Dzięki za szybką odpowiedź.

Co do podmiany explorer.exe kiedyś podmieniałem w inny sposób, ale spróbuję i tak, lecz czy różnią się one w obecnym systemie z SP3 z tym z płytki na której jest XP z SP1?

Jeśli by to nie pomogło jest jakiś program typu HiJack na licencji GPL z którego można odczytać logi a w nich znaleźć faktycznego winowajcę wieszania explorer.exe ?


(Piotrkijak) #4

Jasne, ze jest. Nawet nie waż się kopiować z płyty z innym SP, bo system go nie przyjmie, ponieważ plki z SP1 i SP3 równią się biulidami, tak więc możliwe, że system nie rozpoznałby pliku i nie załadowalby się pulpit. Jeżeli nie masz płyty z SP3, to możesz go sobie zintegrować przy użyciu nlite, lub ręcznie. Co do ręcznej metody na stronie centrum xp był poradnik jak to zrobić ręcznie, tak więc jak dobrze poszukasz, to znajdziesz.