Problem z explorer.exe oraz spowolnienie systemu

(Kpr2877) #1

Witam,

ostatnio zauważyłem, że prawdopodobnie plik explorer.exe jest uszkodzony. Przez co po zalogowaniu się nie widziałem menu Start ani żadnych ikon na pulpicie. Aby sprawdzić, co się dzieje z systemem, zainstalowałem LiteStep, a jak wiadomo on zmienia powłokę systemową.

Rzeczywiście - system przy LiteStep uruchamiał się dużo szybciej niż przy standartowej powłoce tj. explorer.exe

Jak również moje podejrzenia kieruję do pewnego błędu:

Gdy przy standartowym "explorer.exe" system po zalogowaniu włączał się ok. 10 min, programy w autostarcie również spowolniały w uruchamianiu. Jednak po ok. 15 minutach wyskakiwał błąd:

Wystąpił błąd w programie "Generic Host Processes for Win32" lub inaczej.

Czyżby powodem mojego powolnego uruchamiania systemu jest prawdopodobnie svchost.exe??

Proszę o pomoc

(Gutek) #2

Możesz dać log-a z Hijacka

Zobacz Brakuje pliku Windowsa lub jest uszkodzony i podmiana explorer.exe - http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... opic=14270

(Kpr2877) #3

Gutek2222 Teraz problem jest jeszcze gorszy:

Po podmianie explorer.exe wyskakuje mi taki komunikat:

Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe - wysłałem raport o błędach, ale teraz ani trochę nie mam środowiska graficznego explorer.exe

Edit:

oto logi:

HijackThis

Silent Runners

(JNJN) #4

A której wersji pliku użyłeś - jak masz zainstalowany SP2 - użyj wersji pliku explorer.exe z SP2.

(Kpr2877) #5

Wersji bez Service Pack 2 - czy posiada ktoś plik explorer.exe z pakietu Service Pack 2 ??

Proszę o wysłanie na np. Sendspace.com

(El Presidento) #6

Usuwasz z dysku plik zaznaczony na czerowno.

W razie problemów z usuwaniem użyj Unlocker.

Kosmetyka:

Zapasowey explorer.exe znajduje się w lokalizacji, skopiuj go do C:\Windows :

C:\WINDOWS\system32\dllcache\

Jeśli nie znajdziesz dllcache , zapewne będzie ukryty.

Mój komputer - Narzędzia - Opcje folderów - Widok - Pokaż ukryte pliki i foldery - Zaznacz

oraz:

Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego - Odznacz.

I wykonujesz restart systemu.

Pózniej z włozoną płytą XP:

Start - Uruchom - sfc /scannow i kliknij Enter.