Problem z explorer.exe oraz spowolnienie systemu

Witam,

ostatnio zauważyłem, że prawdopodobnie plik explorer.exe jest uszkodzony. Przez co po zalogowaniu się nie widziałem menu Start ani żadnych ikon na pulpicie. Aby sprawdzić, co się dzieje z systemem, zainstalowałem LiteStep, a jak wiadomo on zmienia powłokę systemową.

Rzeczywiście - system przy LiteStep uruchamiał się dużo szybciej niż przy standartowej powłoce tj. explorer.exe

Jak również moje podejrzenia kieruję do pewnego błędu:

Gdy przy standartowym “explorer.exe” system po zalogowaniu włączał się ok. 10 min, programy w autostarcie również spowolniały w uruchamianiu. Jednak po ok. 15 minutach wyskakiwał błąd:

Wystąpił błąd w programie “Generic Host Processes for Win32” lub inaczej.

Czyżby powodem mojego powolnego uruchamiania systemu jest prawdopodobnie svchost.exe??

Proszę o pomoc

Możesz dać log-a z Hijacka

Zobacz Brakuje pliku Windowsa lub jest uszkodzony i podmiana explorer.exe - http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Gutek2222 Teraz problem jest jeszcze gorszy:

Po podmianie explorer.exe wyskakuje mi taki komunikat:

Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe - wysłałem raport o błędach, ale teraz ani trochę nie mam środowiska graficznego explorer.exe

Edit:

oto logi:

HijackThis

Silent Runners

A której wersji pliku użyłeś - jak masz zainstalowany SP2 - użyj wersji pliku explorer.exe z SP2.

Wersji bez Service Pack 2 - czy posiada ktoś plik explorer.exe z pakietu Service Pack 2 ??

Proszę o wysłanie na np. Sendspace.com

Usuwasz z dysku plik zaznaczony na czerowno.

W razie problemów z usuwaniem użyj Unlocker.

Kosmetyka:

Zapasowey explorer.exe znajduje się w lokalizacji, skopiuj go do C:\Windows :

C:\WINDOWS\system32\dllcache\

Jeśli nie znajdziesz dllcache , zapewne będzie ukryty.

Mój komputer - Narzędzia - Opcje folderów - Widok - Pokaż ukryte pliki i foldery - Zaznacz

oraz:

Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego - Odznacz.

I wykonujesz restart systemu.

Pózniej z włozoną płytą XP:

Start - Uruchom - sfc /scannow i kliknij Enter.