Problem z Explorer windows

Używam Windows 7 Pro. 64 bity. Od samego początku mam pewien problem, a mianowicie co jakiś czas nawet przy zwykłym kliknięciu PPM na pulpicie wywala błąd i każe restartowac explorera. W informacjach o błędzie wyczytałem że głównym winowajca jest plik ntdll.dll. Wyczytałem że może to być wina menu kontekstowego (context menu) programikiem shexview wyłączyłem “zbędne” (nie Micosoftowe) komponenty tego Menu. trochę pomogło ale jeszcze zdarza się błąd. W dzienniku informacji o błędach najczęściej występuje coś takiego : http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-12/56c3485a/bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg.html oraz http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-12/4bee38c7/bez%C2%A0tytu%C5%82u1.jpg.html

mapecisko , pozostaje reinstal bo jeśli od samego początku to nie widzę innego wyjścia.

Od razu tak drastycznie?? Ale szczerze to raczej wątpię wcześniej miałem wersję Ultimate ( zainstalowaną dla próby ) i miałem ten sam problem więc problem pewnie leży w jakiejś aplikacji 32 bitowej bądź w jakimś sterowniku ale nie wiem od czego się zabrać by odnaleźć problem.

To częsty problem w tej wersji W7 - często pojawia się również na zagranicznych forach (do tej pory nierozwiązany). Też kilka razy wystąpił i u mnie.

Pozostaje tylko czekać na service packa z Microsoftu lub stosowną łatkę…

Błąd nie jest aż tak uciążliwy by nie móc pracować na tym Windowsie. a więc przestaje kombinować i czekam na łaty.