Problem z exportem poczty z Outlooka (przed formatem)

Witam. Mam problem… Muszę sformatować dysk i chciałem wyeksportować wszystkie wiadomości z outlooka na inną partycję. Więc klikam plik ->eksportuj -> wiadomości… itd i wyskakuje mi błąd: “Nie można przeprowadzić eksportu. Wystąpił błąd przy inicjowaniu MAPI.” I teraz kilka pytań: czy jest jakiś program (i ew. gdzie) do przeprowadzenia exportu tej poczty i późniejszego jej odzyskania(rozpoznania) przez outlooka, lub czyjeśli poprostu przeniosę plik w którym outlook zapiasuje pocztę na inny dysk, to czy potem jeśli po formacie wkleję ten plik w to samo miejsce, to outlook go odczyta?

Pozdrawiam

Grzesiek

Witam!

Znam taki trochę może długi sposób.

1.W Outlooku-Narzedzia-Opcje-zakładka Konserwcja-klik na Folder magazynu.Pojawi sie ścieżka dostepu - zaznacz ją, potem Prawym myszy wybierz polecenie Kopiuj(potem dwa razy po kolei klik na Anuluj)

2.Klikasz na Start - Uruchom-wciskasz Ctrl i V i w tym okienku na OK

3.Pojawi ci się okno z folderami wiadomości, dajesz Edycja -Zaznacz wszystko - jeszcze raz Edycja -Kopiuj

  1. Tworzysz nowy folder i dajesz Wklej.Będą tam wszystkie wiadomości

Po sformatowaniu dysku musisz zaimportować te skopiowane wiadomości do Outlooka.

1.Outlook -Plik-Importuj-Wiadomości-zaznaczasz Microsoft Outlook Express 6.W okienku zaznaczysz u góry Imporuj i dalej OK. W następnym oknie na Przeglądaj i znajdź folder ze skopiowanymi wiadomościami

2.Zaznacz go - OK i w następnych oknach Dalej>

po zakończeniu importu dajesz Zakończ

Można też (należałoby) eksportować książkę adresową i ustawienia kont pocztowych

Pozdrawiam

jak wiesz gdzie outlok zapisuje pliki to jak je potem skopiujesz do tego samego miejsca po nowej instalacji to wszystko będzie tak jak w starym robiłem tak kilka razy i zawsze działało

Outlok domyślnie zapisuje pliki w:

c/documents and settings /(nazwa profilu) /ustawienia lokalne/Dane aplikacji /identites /{D259B838-A390-42BA-B7DC-069247E2D02B}(nr tego folderu może być różny)/Microsoft/Outlook Express

skopiuj wszystkie pliki i po kłopocie

Skorzystaj z programu:

Outlook Express Backup 6.5

Aha to jest scieżka w winXP a ten folder ma status ukryty tak ,że jak go niewidzisz zmień widok (pokaż ukryte pliki i foldery)

książkę adresową tak samo możesz przenieść tylko jest w innym miejscu::dokuments and setings /nazwa profilu /Dane aplikacji /Microsoft/Address book

Dzięki za poradę !!