Problem z facebookiem ( nie udało sie nawiazac połaczenia)

Witam. Mam popularny problem z fb a mianowicie kliknąłem w link i ściągnąłem trojany. Następnie rozsyłałem spam w ,którym ktoś pisał po angielsku . Jednak po przeskanowaniu i usunięciu trojanów nadal nie mogę włączyć strony ponieważ wyświetla się:

,Nie udało się nawiązać połączenia

Firefox nie może nawiązać połączenia z serwerem www.facebook.com.

Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.

Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.

Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem."

Dodam jeszcze że jestem kompletnie ciemny w sprawach komputera dlatego prosił bym aby pisać jak do przedszkolaka . Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Jeśli masz pewność, że nie masz żadnych pozostałości po wirusie ściągnij OTL wklej wklej i kliknij wykonaj skrypt:

:Commands

[resethosts]

Ew metoda bez otl.

W innym wypadku wklej log z otl wg instrukcji przyklejonej w dziale bezpieczeństwo.

@down

W twoim wypadku musisz założyć nowy temat pt: “wirus z facebooka” i do niego wkleić logi z otl wg instrukcji.

powiem szczerze ,że pewności nie mam co do pozostałości wirusów na komputerze. Zeskanowałem ArcaVirMicroScan i tam mi wykryło trochę trojanów i usunęło i potem jeszcze McAfeeScanAndRepair bo tak zalecał FB

Jak by FB staneło na wysokości zadania, to by zablokowało ten link od razu po pojawieniu się, a on nadal istnieje a ludzie się nabierają ;]

Dla własnego spokoju zrób log z otl wg instrukcji.

No to jakaś masakra jest. No juz robię nowy temat w dziale bezpieczeństwo i dodaję log. :wink:

drobok dziękuję Ci za Twój super post z reset hosts. Rozwiązanie mojego problemu z facebook’iem:D.