Problem z fakturą

Wątpię czy tu dostanę pomoc, ale warto spróbować.
Otóż, dokonałem najpierw zapłaty, a później zażądałem faktury - wiem powinienem zrobić w to w odwrotnej kolejności ale dokonało się.

Czy usługodawca jakim jest mechanik samochodowy, może mi wystawić pełnoprawną fakturę?

Jeśli wystawił ci już paragon, ale nie ma na nim NIP, to faktury nie dostaniesz.

Jeżeli nie wystawił niczego, to postrasz skarbówką. :wink:

Zależy od woli mechanika. Jak chce to zwróci paragon i nabije z NIP.

Mają moje dane, dałem je pracownikowi bo nie było szefa i nie dostałem faktury. Podejrzewam, że mi dadzą fakturę, ale wolę dmuchać na zimne niż mieć jakieś problemy. Tylko im zapłaciłem, mieli mi dzisiaj przysłać fakturę,ale nic jeszcze nie dostałem, daję im czas do jutra, i się o nią upomnę, tylko nie wiem jak gadać by ją dostać po dokonanej wpłacie./nie mam pewności czy ją dostanę i robię w gacie xD

Ja myślałem, że ty masz jakiś problem, a ty po prostu pierwszy raz coś kupujesz w usługach :joy:

Zmień pieluchę i poczekaj na fakturę, nie każdy pracownik ma uprawnienia do wystawiania takich dokumentów, a w mniejszych zakładach taka sytuacja spotka cię jeszcze nie raz :wink:

Następnym razem zażądaj dowodu wykonania usługi i wpłaty pieniędzy, bo możesz trafić na jakiegoś cwaniaka :wink:

1 polubienie

Dobrze, poczekam,
po za tym to nie pierwsza moja taka sytuacja, zawsze o tym zapominam i mi się przypomina już po fakcie (po dokonaniu wpłaty)

… a wiesz dlaczego? Bo nie każdy klient się upomni o rachuneczek i część pieniążków można bez podateczków do kieszonki dać. :wink:

Też prawda :wink:

Reasumując,
niektórzy ludzie są po prostu wredni/skąpi

To już raczej tak nie działa. Z tego powodu właśnie musi być NIP na paragonie, jeśli chcesz fakturę.

@P_I_W_O

Tu dochodzi też kwestia na jaką kwotę umówiłeś się z mechanikiem - netto czy brutto. Jeśli zapłaciłeś netto, to doliczą Ci VAT. Jeśli naprawiałeś jakąś pierdołę, można dać sobie spokój z fakturą, ale jeśli robiłeś, np. remont silnika, to o fakturze powinieneś mówić od razu. Mechanicy celowo ukrywają robiciznę na fakturze, bo nie chcą płacić podatku (wiadomo, to nielegalne) stąd często podają niższą kwotę usługi i w momencie, gdy wspominasz o fakturze, gadka i kwota się zmienia. Części na fakturze to żaden problem, bo za VAT i tak płacisz Ty.

kwota to 400 zł

Czyli groszowe sprawy. Fakturę wystawić zawsze może. Pytanie tylko czy mechanik wiedział o fakturze. Jeśli nie, licz się z tym, że doliczy podatek. To już musisz sam sobie odpowiedzieć czy ta faktura jest dla Ciebie ważna. Można straszyć skarbówka, ale miej świadomość, że mechanicy się znają i nawet nie muszą się mścić, ale będą wiedzieli, aby traktować Cię gorzej :wink:

problem dopłaty nie stanowi problemu
nie rozumiem tylko czemu mieli by traktować mnie gorzej?

Pisałem o przypadku naganiania skarbówki :wink: