Problem z falującym monitorem/sterownikami?

Witam, jeśli w złym miejscu napisałam to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Chcę powiedzieć, że tak czytałam opisy problemów i rady, które tam były wykonałam, a przynajmniej tak mi się wydaje…

Przejde do problemu:

Jestem obecnie po formacie i mam duży problem z monitorem bądź sterownikami, otóż co jakiś czas pojawiaja się na nim fale, mignięcia, takie jakby komórka dzwoniła, ale większe.

Komputer nie stoi w pobliżu żadnych innych urządzeń.

Próbowałam odinstalowywać i instalować spowrotem sterowniki.

Konfigurowałam rozdzielczość.

To nic nie dało zawsze te fale się pojawiają.

Kolejnym problemem jest to, że nie jestem w 100% pewna swoich sterowników, komputer kupiony był używany już i przez to nie mam do niego żadnych płyt.

To co udało mi się dowiedzieć o sprzęcie za pomocą AIDA32:

+512 RAM

oraz komputer to laptop więc sprawdzenie monitora gdzie indziej odpada :frowning:

Przed formatem używałam sterowników Omega 38231 wszystko działało dobrze i bez problemów. Po formacie chciałam zainstalować nowszą wersję Omegi, po instalacji komputer zarządał standardowo restartu i niestety przy uruchamianiu za każdym razem już pojawiał się Blue screen i nic poza wejściem do trybu awaryjnego mi nie pozostawało.

Sterowniki jakie posiadałam na dysku (facet, od którego kupowałam mówił, że to są te właściwe ) to :

VGA-Radeon9000

TouchPad

IntelChipset --> przy instalacji tego występował mi bład

lan

sound

Z tej strony Pliki do pobrania >>Notebooki >> Archiwa >> G732(2.0) Znajomi kazali mi ściągnąć i zainstalować sterowniki (poza modem i cardbus driver), co zrobiłam.

Już nie mam pomysłu co moge zrobić, żeby pozbyć się tego falowania, przed chwilą przybrały one na sile i ekar zrobił się całowicie biały(tak samo robiło się kiedy zostawiłam go włączonego na dłużej, kilka godzin kiedy z domu wychodziłam). Proszę o jakieś rady…

Wyłączenie pewnnej funkcji w biosie może spowodować zmiejszenie zakłuceń - Spread Spectrum Modulated

Być może panel LCD uszkodzony . Wymiana. Zasilacz pada.

Tak zgaduję …

Na bateriach to samo ??

Chipset to masz SiS 645DX a nie INTELA dlatego blad.

Sterowniki najnowsze zapomnij.sciagnij starsza wersje i niebedzie problemow.A najlepiej jak wejdziesz na strone producenta laptopa i sobie posciagasz wszystkie stery.

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/P … 0&LanID=16.

Za kazdym razem jak instalujesz sterowniki uzyj drivercleaner,nawet jak stare odinstalowalec,pozostaja wpisy w rejestrze.

I jak poprzednio dzialalo na Omega 38231to zainstaluj te same.

ps.

jak juz tyle instalowales i odinstalowales,to sciagnij stery,nagraj na plyte i instalka windows na czysto.

Więc tak, lap nie ma niestety baterii dlatego taki tani był :?

Co do sterowników to się zupełnie na tym nie znam…laptop jest firmy Highscreen, jak zaczynam szukać czegokolwiek to mnustwo niemieckich stron mi wyskakuje, a nie znam niestety niemieckiego :frowning:

Laptopa kupiłam już skonfigurowanego może dlatego wszystko pięknie działało.

Drivecleanera używam, znalazłam jego opis na tym forum.

Zrobie jeszcze raz ten format i odezwe się czy problem zniknął. Tylko jeszcze pytanie, czy od razu instalować Omege(tą starszą czy nowszą)czy czy najpierw zainstwać to VGA-Radeon9000, orginalne sterowniki, a potem na nie nałożyć Omege?

Złączono Posta : 24.09.2006 (Nie) 20:42

Więc tak, format zrobiony po raz kolejny, sterowniki wgrane stare. Ekarn nie faluje już tak nieziemsko. Co zauwarzyłam za to:

-ekran nie faluje nigdy na biosie

-najbardziej faluje na jednej stronce, tzn kiedy włacze tą stronkę ona faluje, przełaczam na inną faluje mniej lub wcale

-ekran nie faluje w grze, tzn gram w gre online na niepełnym ekranie, kiedy monitor faluje, właczam okno gry, falowanie ustaje

W związku z tymi spostrzeżeniami mam pytanie, czy możliwe jest, że mam trefną wersje windowsa? Mój windows xp pro niesty miał wypadek kiedyś i płytke z instalką porzyczałam od kolegi(zintegrowany sp2). Czy istenie możliwość, że ta wersja windowasa jest w jakiś sposób nie kompatybilna ze sprzętem/sterownikami?