Problem z Far Cry 4

Matko, dlaczego ja zawsze mam problemy? Dobra, już mówię o co chodzi.
Zainstalowałem far cry 4 i ustawione mam ustawienia dobrane przez grę, czyli wysokie, w 1920x1080 i wyciąga 60 klatek. Gra działa bardzo fajnie, lecz po jakichś 10 minutach pojawia się czarny ekran tak po prostu znikąd. Nic się nie da zrobić, jedynie ctrl+alt+delete i zalogowanie na nowo żeby wyjść z gry. W innych grach problemu nie mam z jakimiś crashami czy innymi np World of tanks, gta 5, forza horizon 4.
CPU: I5-2500
GPU: Asus GTX 770 2 GB
Ram: 14 GB DDR3
Zasilacz: Be quiet system power 9 500W

Sterowniki i system aktualne ?

Tak

Rano to pierwszy raz odpaliłem, i wtedy też tak się stało, tylko zamiast czarnego ekranu to pojawiła się informacja o danych jakaś chyba że konfiguruje dane

Włącz unigine valley benchmark i daj jakieś ultra ustawienia i filtrowanie x2 lub x4 tak żeby GPU się spociło i zobacz co się wydarzy (jak nie będzie czarnego ekranu czy się nie zamknie to obserwuj czy nie latają artefakty).

Ok zaraz zobaczę

Ok, trochę na początku stresowałem kartę na tych ultra i filtrowanie 4x nie benchmarku tylko takim zwykłym trybie a potem na benchmarku. W obu przypadkach brak crashów / czarnych ekranów i jakichś zniekształceń obrazu, lub jakichś kropeczek czyli artefaktów. Przesyłam wynik benchmarka.

I nie wiem też czemu pokazuje windows 8 skoro mam 10

Karta ma tylko 2GB VRAM, może zaczyna go brakować w trakcie rozgrywki.

Nawet jeśli, to użycie v-ramu w GTA 5 często przekracza 2048MB, a żadnych crashów nie mam.

Gra grze nierówna. Obniż ustawienia i testuj.

Sprawdzę użycie v-ramu przy użyciu afterburnera nie zmieniając ustawień czyli pozostanę na wysokich w Full HD.

Po sprawdzeniu użycia v-ramu, zabiorę się za obnizanie.

Na wysokich ustawieniach, czasami, nawet często użycie miało około 2020 MB czyli praktycznie MAX.
Obniżyłem jakość tekstur, bo wiem że one żrą najwięcej pamięci i użycie v-ramu nie przekracza 1500 MB, ale gra wysypała się po tym jak ukończyłem prolog, na ekranie wczytywania. To nie v-ram.

Dodam jeszcze, że gra nie chce się uruchomić jeśli klikam normalnie na skrót, tylko jako administrator się uruchamia.

Jeżeli karta jest podkręcona, to przywróć ustawienia taktowania pamięci oraz rdzenia do ustawień domyślnych.

Wyłącz dodatkowe funkcję jak nakładka uplay, spróbuj uruchomić grę w trybie offline.

Nie podkręcałem jej w ogóle, ale chyba jest fabrycznie podkręcona, na opakowaniu jest napisane “OC edition”

Na razie zostawiam temat tego Far Cry, bo i tak zmieniam dysk HDD na inny i kupuję SSD
Jak polecacie to zrobić, dysk SSD 120 GB na system, a HDD na gry? I też jeśli na SSD będzie tylko system, nie będzie żadnych problemów z ładowaniem danych do pamięci, jak to jest na hdd, bardzo widoczne w fortnite (częste przyczinki / nie doczytywanie tekstur)?

Bo nie chcę tak, że kupię SSD na system, gry będą na HDD i dalej będą występować przycinki i nie doczytywanie tekstur…

Jeżeli gra będzie na HDD a intensywnie doczytuje dane z dysku to problemy pewnie pozostaną, choć będą mniej intensywne ponieważ system będzie wykonywał operacje głównie na swoim dysku SSD oraz co jakiś czas zaplanowane zadania na HDD (indeksowanie, defragmentacja itd).