Problem z filmami o rozszerzeniu .QVS

Witam.

Mam problem z odtworzeniem filmów nagranych aparatem cyfrowym - mają one rozszerzenie .QVS - i za nic w świecie nie mogę tego odtworzyć - ani AllPlayerem, ani Nero, ani WMediaPlayer, ani SubEditem… instalowałem już wszystkie możliwe kodeki, kodekpacki, itd… nie mam tego aparatu - nie za bardzo nawet wiem co to było… wiem że wykorzystano do nakręcenia tych filmów aparat firmy CASIO model QV-2300UX , niestety na stronie producenta nie ma żadnego kodeka do probrania…:(( czy ktoś może mi pomóc??

z góry pięknie dziękuje:)

ps, nie wiem czy umieściłem mojego posta w odpowiednim dziale - jeśli nie to z góry przepraszam, korzystałem też z opcji szukaj - ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu:((

Hmm… Google twierdzi, że ten właśnie model aparatu nagrywa video w formacie avi mjpeg. Na wikipedii znalazłem informację, że filmik w takim formacie może odtworzyć… Firefox :slight_smile:

A jeśli nie - spróbuj windowsowej wersji mplayera do odtworzenia lub mcodera do przekonwertowaniana avi (divx lub xvid). Choć pewnie trudno będzie znaleźć wersję skompilowaną pod win32 i zawierającą obsługę mjpeg.

Ew. możesz jeszcze spróbować VLC (Video Lan Client) albo poszukać jakieś kodeki/filtry DirectShow do tego mjpeg.

Niestety nie rozwiązuje to mojego problemu, ma ktoś może jakieś inne pomysły? Te filmiki nie mają rozszerzenia mjpeg - tylko tak jak napisałem QVS. Co z tym fantem zrobić?

.qvs raczej nie jest plikiem wideo.

Obejrzyj strukturę plików na karcie pamięci (Memory Card File Structure) - ftp.casio.co.jp/pub/world_manual/qv/en/qv2800ux.pdf

QVS = Management File

Jeśli już, to szukaj pliku AVI.

MJPEG to kodek jakim jest kompresowane wideo.

Nie rozumiemy się…mój Kolega nakręcił filmy tym aparatem, który podałem wczesniej na poczatku posta, aparat miał pożyczony i teraz nie ma już do niego dostępu, przesłał mi te filmy - wszystkie mają rozszerzenie .QVS - i ja nie mam ich jak otworzyć cy też obejrzec… a ni też mój kolega, więc nie wiem co z tym fantem zrobić…