Problem z filmami


(Marcan2) #1

Witam

Niedawno zakupiłem kartę graficzną Geforce 6800XT Galaxy. Karta chodzi dobrze np w grach, ale...Zauważyłem, że np w Sub-edicie, czy też w Allplayerze podczas oglądania filmów, kiedy chcę powiększyć obraz (tzw zoom np w sub-edit playerze), to po powiększeniu np o 10% obraz staje się zamazany. Jeśli oglądam film np bez powiększania obrazu to wszystko jest cacy. Czy to normalne jest w tych kartach? Tak ma być? A może chodzi o sterowniki, chociaż sprawdzałem już parę wersji i na każdych jest to samo...Może ktoś coś poradzi?

Pozdrawiam


(Dybowski Filip) #2

Jak robisz zoom to nic dziwnego, że jest rozmazane bo film ma penwa rozdzielczość i to nie wina karty o ile dobrze rozumiem problem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


(Meason) #3

No właśnie to raczej normalne. Film na DVD ma 768 na ileś, więc przy fullscreenie jest rozciągnięty, a ty jeszcze go powiększasz to coź sie dziwić.

Może zapodasz screena.


(Marcan2) #4

No tak jasne, tylko że to wygląda tak jakby na obrazie widoczne były ciemne poziome paski, trudno to wyjaśnić. Wcześniej na starym Geforce 4 mx przy powiększaniu takiego czegoś nie było.

screen:

Nie chcę nabijać kolejnego posta, ale może ktoś mi napisze, jak zrobić "trwałego screena", bo jak zamykam sub-edita to obraz ze screena znika, zressztą jak widać na obrazku...


(Meason) #5

Włączasz jakiś film i naciskasz klawisz "Print Scren Sys Rq" (obok scrol locka) otwierasz painta dajesz wklej i zapisujesz screena. Albo możesz też to zrobić jakimś programem do screenów.


(Marcan2) #6

Robię tak ale w przypadku filmów to działa tylko jak film jest włączony, po wyłączeniu Sub-edita screen znika, zresztą jak widać na wcześniejszym obrazku.

Daje nowego screena w nadziei, że ktoś obejrzy, zanim wyłącze kompa


(Meason) #7

To jest fizycznie nie możliwe :o Jak zapisujesz screeana jako jakiś plik to zależność tego pliku od sub-edita jst jak piernik do wiatraka

:smiley:


(Marcan2) #8

A założymy się? To zapisz u siebie na kompie zrzut z sub-edita, a następnie go zamkinj i zobacz swój zapisany plik. Możesz się zaskoczyć.

Ale nie o to biega. Czy ktoś potrafi mi powiedzieć, czemu obraz jest taki rozmazany?


(Meason) #9

zwracam honor. to jest jakieś nienormalne

Wróćmy do tematu. Może dlatego że jak miałeś kiepską kartę to nie było widać róźnicy, a na lepszej widać każde uchybienie