Problem z filmami

Witam

Niedawno zakupiłem kartę graficzną Geforce 6800XT Galaxy. Karta chodzi dobrze np w grach, ale…Zauważyłem, że np w Sub-edicie, czy też w Allplayerze podczas oglądania filmów, kiedy chcę powiększyć obraz (tzw zoom np w sub-edit playerze), to po powiększeniu np o 10% obraz staje się zamazany. Jeśli oglądam film np bez powiększania obrazu to wszystko jest cacy. Czy to normalne jest w tych kartach? Tak ma być? A może chodzi o sterowniki, chociaż sprawdzałem już parę wersji i na każdych jest to samo…Może ktoś coś poradzi?

Pozdrawiam

Jak robisz zoom to nic dziwnego, że jest rozmazane bo film ma penwa rozdzielczość i to nie wina karty o ile dobrze rozumiem problem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No właśnie to raczej normalne. Film na DVD ma 768 na ileś, więc przy fullscreenie jest rozciągnięty, a ty jeszcze go powiększasz to coź sie dziwić.

Może zapodasz screena.

No tak jasne, tylko że to wygląda tak jakby na obrazie widoczne były ciemne poziome paski, trudno to wyjaśnić. Wcześniej na starym Geforce 4 mx przy powiększaniu takiego czegoś nie było.

screen:

http://img341.imageshack.us/img341/6904/beztytuupd0.png

Nie chcę nabijać kolejnego posta, ale może ktoś mi napisze, jak zrobić “trwałego screena”, bo jak zamykam sub-edita to obraz ze screena znika, zressztą jak widać na obrazku…

Włączasz jakiś film i naciskasz klawisz “Print Scren Sys Rq” (obok scrol locka) otwierasz painta dajesz wklej i zapisujesz screena. Albo możesz też to zrobić jakimś programem do screenów.

Robię tak ale w przypadku filmów to działa tylko jak film jest włączony, po wyłączeniu Sub-edita screen znika, zresztą jak widać na wcześniejszym obrazku.

Daje nowego screena w nadziei, że ktoś obejrzy, zanim wyłącze kompa

http://img49.imageshack.us/my.php?image=beztytuurc5.png

To jest fizycznie nie możliwe :o Jak zapisujesz screeana jako jakiś plik to zależność tego pliku od sub-edita jst jak piernik do wiatraka

:smiley:

A założymy się? To zapisz u siebie na kompie zrzut z sub-edita, a następnie go zamkinj i zobacz swój zapisany plik. Możesz się zaskoczyć.

Ale nie o to biega. Czy ktoś potrafi mi powiedzieć, czemu obraz jest taki rozmazany?

zwracam honor. to jest jakieś nienormalne

Wróćmy do tematu. Może dlatego że jak miałeś kiepską kartę to nie było widać róźnicy, a na lepszej widać każde uchybienie