Problem z filmikami z netu

Witam mam problem z filmikami sciagniętymi przez mozille owe filmiki sciagaly mi sie do cache przegladarki z cachu kopiowalem je do folderow na innej partycji i tu jest moj problem mimo ze filmik jest w formacie wmv to system nie wykrywa mi tego tylko pokazuje rozszerzenie plik i nic wiecej wkurza mnie to bo za kazdym razem gdy chce odtworzyć plik musze recznie wybierac program ktorym go chce otorzyc moze jest jakis sposob zebym nie musiał za kazdym razem wybierac programu do otwarcia?

Kliknij na pliku PPM, wybierz wlasciwosci i masz tam cos takiego jak “Otworz za pomoca…”. Wybierz program, zastosuj, ok. :smiley:

Prawy przycisk myszki -> otwórz za pomocą -> wybierz program i wybierasz a na dole zaznacz: zawsze używaj tego programu… i ok!

Własnie jak by to bylo takie proste to bym nie pisal na forum mam tylko opcje otworz i nie mam otworz za pomoca wiec nie moge zastosowac by otwieralo sie mi automatycznie tym samym programem.

Ale PPM i na samym dole masz wlasciwosci, wchodzisz i masz otwieranie za pomoca —> zmien —> wybierz program i zastosuj —> OK

własnie niemam opcji zmien podejrzewam ze z tego powodu ze system nie wykrywa jakim ten plik jest formacie