Problem z Firefoxem - dodaje dwie strony przy uruchamianiu

Mam kolejny (tym razem mały) problem z Firefoxem. Po otwarciu, oprócz strony startowej, otwierają mi się automatycznie dwie dodatkowe strony: http://sessionmanager.mozdev.org/histor … on=0.8.0.6 i http://getfoxyproxy.org/mozilla/standard/update.html

Próbowałem przetłumaczyć i dowiedzieć się o co chodzi, ale nic z tego nie rozumiem. Myślałem, że chodzi o pobranie nowej wersji menadżera sesji, ale przecież go pobrałem, a strony otwierają się nadal. Proszę kogoś obznajomionego w temacie o wyjaśnienie i o podanie sposobu jak wyłączyć samoczynne uruchamianie się tych stron. Będę wdzięczny. :roll:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale może chodzi o: otwórz stronę n.p. Dobre Programy( :stuck_out_tongue: ) klik na Firefox>Opcje>W zakładce Ogólne: po uruchomieni program Firefox zaznacz:uruchomi stronę startową>klik na:Użyj bieżących stron>O.K Sprawdź, ale tak jak napisałem, nie jestem pewien czy dobrze Cię zrozumiałem :slight_smile: . P.s-Dobre Programy to był tylko przykład, niech to bedzie strona na której chciałbyś aby FF Ci się uruchamiał.

Tu jest wszystko w porządku. Stronę startową mam jedną: google. Ale dlaczego zaraz za nią za każdym razem automatycznie otwierają się te dwie niechciane? Tego jeszcze nie przerabiałem. Nie wiem co mogę zrobić, by się te strony automatycznie nie otwierały. Proszę o jakąś skuteczną radę.

splas , a co to ma wspólnego z tym tematem? Posty wydzielam, a Ty proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Pod temat: Firefox sam z siebie nie pobiera z YouTube. Wystarczy Flash Video Downloader - YouTube Downloader - Dodatek dla firefoxa, czyli narzędzia, dodatki otworzy się okno wyszukaj YouTube Downloader i będzie opcja zainstalowania. Co do tego, co pod tematem, to możesz wyłączyć dodatek menadżera sesji, przed wyłączeniem są “opcje” dodatku, żeby skonfigurować addons, jak się uda, żeby nie otwierał okien po uruchomieniu.

Pozdrawiam.

Z tą pierwszą stroną już się uporałem, zmieniając ustawienia Menadżera sesji (Menadżer sesji - ustawienia / Zaawansowane - odhaczyłem “Po aktualizacji wyświetlaj stronę aktualizacji”). Nie wiem jeszcze co zrobić by ta druga, związana z rozszerzeniem FoxyProxy Standard (http://getfoxyproxy.org/mozilla/standard/update.html) przestała się uruchamiać przy otwarciu Firefoxa. Będę wdzięczny za skuteczną poradę. Przepraszam, że “trochę” namieszałem, niewłaściwie tytułując temat wątku, ale jak już wcześniej stwierdziłem, komputer i internet mam dopiero od ok. dwóch lat, a wcześniej nie miałem z tymi sprawami jakiejkolwiek styczności i wielu rzeczy uczę się zupełnie sam. A najwięcej uczę się na błędach. Jakiś rok temu, gdy co jakiś czas system mnie wylogowywał do ekranu startu, nie widziałem innego wyjścia jak tylko przywracanie systemu z partycji Recovery. Ostatnio jak mi się to przytrafiło, po prostu zmieniłem opcje zasilania (przy przyciemnianiu ekranu, nie przywracaj ekranu logowania). Proste, a ileż pracy sobie zaoszczędziłem. Proszę więc o poradę w sprawie strony powiązanej z rozszerzeniem FoxyProxy. Na przyszłość postaram się pamiętać o właściwym tytułowaniu wątku.

Dodane 15.05.2013 (Śr) 18:01

Na razie tak sobie poradziłem, z niepotrzebnie za każdym uruchomieniem, otwierającą się stroną getfoxyproxy.org, że wyłączyłem rozszerzenie FoxyProxy. Innego wyjścia nie znalazłem. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów! :wink:

Hej,

Najważniejsza kwestia - czy w ogóle używasz tego rozszerzenia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem z niepotrzebnym uruchamianiem się stron przy stracie przeglądarki rozwiązałem sam, resetując firefoxa.

Dziękuję za dotychczasową pomoc i wszelkie fachowe porady!

Pozdrawiam szanownych kolegów! :slight_smile:

Hej,

Zresetowałeś Firefox’a i instalowałeś ponownie problematyczną wtyczkę czy już sobie ją podarowałeś?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na razie ją sobie podarowałem. Może gdy będzie zaktualizowana, znowu spróbuję. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i zainteresowanie się moim problemem.

Serdecznie pozdrawiam! :slight_smile:

Hej,

Rozumiem. Ewentualnie możesz spróbować pobawić się innymi dodatkami tego typu - znajdziesz je tutaj. Pytanie tylko czy naprawdę potrzebujesz aż takiej prywatności, by korzystać z proxy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie chodzi tylko o prywatność. Wikipedia podaje, że zalety proxy (serwera pośredniczącego) są następujące:

  • dużo krótszy czas oczekiwania na załadowanie się strony WWW (gdyż jest ona ściągana z blisko położonego serwera w sieci W3cache, który przeważnie używa szybkich łącz o wysokiej przepustowości),

  • proxy-serwer ma lepsze łącza, niż bezpośrednie korzystanie z docelowego serwera – jeśli jest on wolny,

  • zmniejszenie przepływu danych na dalekich dystansach (odciążenie słabszych łącz internetu),

  • jeśli ktoś przed nami pobierał strony, lub inne zasoby przez ten proxy-serwer, to nasz komputer ściągnie ją z proxy od razu,

  • ukrywanie adresu IP komputera na którym pracujemy.

Jak więc widzisz, nie jest to tylko ukrywanie adresu IP.

Pozdrowienia od Katowic dla Piekar Śląskich! :slight_smile:

Hej,

Generalnie zalety tak, ale nie zawsze wygląda to tak różowo - nie każdy serwer proxy przyśpiesza przeglądanie stron. Nie zawsze mamy też pewność, czy podłączamy się do serwera o porządnej reputacji i czy przypadkiem nasze dane - które próbujemy chronić - nie wpadną w niepowołane ręce. Zresztą serwerów proxy rozróżniamy kilka rodzajów, więc nie każdy oferuje funkcje, o których piszesz. Swoją drogą wiele z tych podanych przez Ciebie funkcji spełnia na przykład tryb Turbo w przeglądarce Opera. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus