Problem z Firefoxem - nie pobiera plików wideo z YouTube

Dzień Dobry!

Wczoraj pobrałem najnowszą wersję Quick Time (przy okazji zainstalowała mi się aplikacja “Obsługa programów Apple” - czy mogę ją usunąć bez szkody dla normalnego działania Quick Time?). Dziś rano zauważyłem, że nie działa pobieranie na dysk, plików wideo z serwisu YouTube. Odinstalowałem rozszerzenie Easy YouTube Video Downloader i zainstalowałem na nowo. Sytuacja nie uległa zmianie. Zresetowałem Firefoxa (na drugim profilu), funkcja pobierania nadal nie działała. Wyłączyłem zaporę i program antywirusowy - bez skutku. Gdy czyściłem ostatnio rejestr programem WinUtilities, pojawił się komunikat - uszkodzona aplikacja Mozilla. Czyżby więc rozwiązanie problemu tkwiło w usunięciu Firefoksa i zainstalowaniu go ponownie? Zdaje się, że już miałem podobny problem, też chyba po zainstalowaniu nowej wersji Quick Time, ale nie pamiętam w jaki sposób poradziłem sobie wtedy. Mam laptop Lenovo ThinkPad, oprogramowanie Windows 7 HP, 64 bit. System na bieżąco aktualizowany i sprawdzany na ewentualność wystąpienia szkodników. Wszystko działa sprawnie, oprócz tego właśnie pobierania z YouTube. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

-być może, ale przed instalacją FF na nowo, odinstaluj starego, włącznie z ustawieniami użytkownika(!). Oczywiście zrób wcześniej kopię posiadanych zakładek. Do pobierania z YT spróbuj może ten dodatek https://addons.mozilla.org/firefox/down … tn-primary , chyba że wolisz Twój.

Dziękuję bardzo za poradę. Tak też myślałem, że będzie konieczne odinstalowanie obecnego FF i zainstalowanie nowego. Ale ponieważ nie jestem zbyt doświadczonym użytkownikiem komputera (cieszę się tym, największym chyba wynalazkiem naszych czasów, dopiero od około dwóch lat - i późno zacząłem, bo po pięćdziesiątce!), chciałem się upewnić, czy potrzebny jest aż tak radykalny krok. Upewniłem się więc i będę się brał do instalowania nowego FF. Trochę mi szkoda tej mojej aplikacji, bo ostatnio działała mi szybko i niezawodnie, aż do dzisiaj… Podobnie zresztą, nie tak dawno, przestał mi działać Avast. Więc, za poradą fachowca z “dobreprogramy” usunąłem go i zainstalowałem nowy. Znów działa żwawo i chroni mój system.

Jeszcze raz dziękuję Ci, kolego i wiosennie Cię pozdrawiam! :slight_smile:

-dziękuję, pozdrawiam również :slight_smile:

Hej,

Tak, możesz. Głównym zadaniem tej aplikacji jest sprawdzanie, czy nie ma aktualizacji programów Apple. Oczywiście wywalenie programu nie ma wpływu na działanie samego Quick Time’a.

:arrow: A coś więcej? Pojawiają się jakieś komunikaty czy coś? Jak to wygląda?

:arrow: Jaką wersję Firefox’a posiadasz?

:arrow: Próbowałeś innych rozszerzeń - ja na przykład używam Flash Video Downloader i też działa bez zarzutu. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki Ci, szanowny kolego, za radę odnośnie dodatkowej aplikacji dodanej do Quick Time. Uważam, że jak coś nie jest przydatne, to najlepiej to usunąć i zrobić wolne miejsce na dysku dla czegoś pożytecznego. Co do Firefoksa, to za wcześniejszą poradą, usunąłem i zainstalowałem od nowa. Znów bez problemów mogę pobierać pliki wideo z YouTube. Tym razem do pobierania wideo wybrałem rozszerzenie “Download Flash and Wideo” - w opinii społeczności Firefoxa ma najwyższą ocenę, bo 5 gwiazdek. Podoba w tym rozszerzeniu to, że przycisk pobierania jest na pasku przeglądarki. Poprzedni był pod ekranem, na pasku, razem z “lubię” i “nie lubię”, i zniekształcał na przykład okienko “lubię”. Teraz jest wszystko tak, jak być powinno. Nie wiem tylko czy da się zmienić ustawienia rozszerzenia, tak, by po kliknięciu wybranej ścieżki MP4, nie pojawiało się za każdym razem okno “Download” z przyciskiem “zapisz”? Jeśli udałoby mi się to zmienić, byłbym już całkowicie usatysfakcjonowany. Rozszerzenie pobiera nie tylko z YouTube, ale także z innych serwisów z wideo. Poprzedni kolega doradził mi odinstalować Firefoxa, wraz z ustawieniami użytkownika i tak też zrobiłem. Niestety mimo tego nowy Firefox zainstalował 3 rozszerzenia, których chciałem się pozbyć (choć w stanie “wyłączone”), a nie mają one opcji “usuń”. Czy można bezpiecznie usunąć z przeglądarki rozszerzenie “QuickStores - Toolbar”? A jeśli tak, to jak to zrobić? Utworzyłem sobie dla Firefoxa drugi profil, by przetestować jeszcze rozszerzenie zaproponowane przez poprzedniego kolegę, a także by sprawdzić jak działa "Video DownloadHelper (przeszło 139 mln pobrań!). W tym drugim profilu chcę sprawdzić w praktyce niektóre rozszerzenia, które wydają mi się ciekawe. Dziękuję Ci, kolego, za poradę. Pomogłeś mi. Jak to dobrze, że są na tym świecie ludzie, którzy chcą bezinteresownie pomagać innym! Aż chce mi się żyć, gdy widzę, że ktoś z własnej, nieprzymuszonej woli stara się pomóc… Ja też staram się innym bezinteresownie pomagać, w tych dziedzinach, w których czuję się dobry i potrafię pomóc.

Wiosennie Cię pozdrawiam, miły kolego! :slight_smile:

Zainteresuj się jeszcze tym dodatkiem do FF: https://addons.mozilla.org/en-US/firefo … erprivacy/ Tu: http://www.maxprograms.pl/plik,2465.html krótko dlaczego. Chodzi o cookies.

Bardzo dziękuję, kolego za Twoje sugestie. Chyba myślimy podobnie, jeśli chodzi o przeglądarkę. Właśnie dziś zainstalowałem sobie dwa bardzo ciekawe dodatki poprawiające bezpieczeństwo i zabezpieczające prywatność. A mianowicie: “Ghostery” - pozwala zablokować wykonywanie skryptów przez firmy, do których nie mamy zaufania, i DoNotTrackMe - zabezpiecza przed śledzeniem w sieci, usuwa ciasteczka, blokuje niechciane reklamy. To moim zdaniem świetne dodatki, bo blokują niechciane rzeczy i pokazują kto zbiera informację o naszej aktywności w sieci. Drugi profil Firefoxa pozwoli mi bezpiecznie przetestować jeszcze inne interesujące rozszerzenia. Trochę żal, że informacje o większości rozszerzeń, są tylko w języku angielskim, a ja niestety nim nie władam, choć różne zwroty często potrzebne w obsłudze komputera, staram się opanować. Jak dotąd nigdzie nie znalazłem informacji jakie rozszerzenia Firefoksa są najbardziej optymalne i zalecane dla użytkownika, i ile rozszerzeń można zainstalować bez straty na wydajności przeglądarki.

Jeszcze raz, dziękuję Ci, miły kolego, za pomoc, za zainteresowanie moim problemem. W internecie jest jak w życiu, znajdziemy tu hejterów, którzy zjadani nienawiścią szukają tylko kogoś, na kim mogliby się wyżyć, ale znajdziemy też wspaniałych, dobrych ludzi, którzy pomagają, kierując się dobrą wolą, a nie kalkulacją. I to jest piękne!

Pozdrawiam Cię kolego świątecznie! :slight_smile:

Hej,

Racja. Tyle że w tym przypadku to jedynie kilka czy kilkanaście MB dodatkowego miejsca na dysku. Ale z drugiej strony, skoro nie korzysta się z niego, to po co ma być zainstalowany w systemie. :slight_smile:

W rozszerzeniu Flash Video Downloader jest dokładnie tak samo.

Podejrzewam, że się nie da. W rozszerzeniach tego typu, plugin pyta za każdym razem o lokalizację, w której dany plik powinien być zapisany i myślę, że ominąć się tego nie da.

Tak, spokojnie można usunąć. Jak? Na przykład posługując się programem CCleaner. Do ściągnięciu i instalacji, uruchamiasz zakładkę Narzędzia -> Autostart -> zakładka Firefox/Mozilla. I tam można zaznaczyć rozszerzenia do usunięcia. :slight_smile:

To już bardziej zależy od możliwości posiadanego sprzętu. Generalnie im więcej rozszerzeń, tym wolniejszy start programu - bo trzeba je uruchomić i sprawdzić aktualizacje - ale później praca programu nie powinna być już wolniejsza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_D … a:_Firefox

Szanowni koledzy Dimatheus i Chillout, dziękuję Wam za fachową i życzliwą pomoc. Problem już rozwiązany. Do pobierania video wybrałem rozszerzenie Video DownloadHelper. Z tych, które dotąd testowałem, wydaje się dla mnie najlepsze. Pobiera nie tylko z YouTube i ma też funkcję szybkiego pobierania. Pobierać można klikając na samą ikonkę, bez dodatkowych kliknięć. Jestem zadowolony. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. :slight_smile:

Pozdrawiam Was koledzy i życzę Wam pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych! :slight_smile:

Hej,

Też całkiem przyjemny dodatek, który umożliwia automatyczne konwertowanie pobieranych plików od zdefiniowanego wcześniej formatu. :slight_smile:

Polecamy się na przyszłość. :smiley:

Pozdrawiam,

Dimatheus

-możliwe tylko w wersji zarejestrowanej a ta jest płatna :frowning: . Mimo to dodatek b. dobry a do konwersji http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html (od dawna)

Bardzo dziękuję, szanowni koledzy, za Waszą życzliwość. Skorzystałem w Waszych podpowiedzi. Do pobierania wideo, jak dla mnie, najlepszy jest jednak “Video DownloadHelper”. W najnowszej wersji Firefoxa widać na malej ikonce, na górnym pasku, postęp pobierania, a koniec pobierania sygnalizuje duża strzałka pojawiająca się u góry i okno na dole z komunikatem “pobieranie zakończone”. To najlepsze rozwiązanie. Nie trzeba klikać, by pokazało się okno z postępem pobierania. Chyba nie ma lepszego rozszerzenia do pobierania wideo, niż to. Trzeba też pamiętać, że pobierając jednym kliknięciem w ikonkę, pobieramy wideo w tej najniższej rozdzielczości. Jeżeli dany filmik jest w kilku rozdzielczościach, trzeba sobie wybrać tę wyższą rozdzielczość przyciskiem na górnym pasku przeglądarki.

Pozdrawiam Was, koledzy, wiosennie i ciepło, choć za oknem jeszcze zima! :slight_smile:

Hej,

Faktycznie masz rację - o tym zupełnie zapomniałem. Jednakże rzeczywiście można posłużyć się jakimiś dodatkowym oprogramowaniem, by przekonwertować pliki do żądanego formatu. :smiley:

Tak, to najnowsza zmiana w Firefox’ie i jego wersji 20.0.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W kwestii mojego pytania - czy mogę usunąć aplikację “Obsługa programów Apple”, bez szkody dla normalnego działania Quick Time, to odpowiedź jaką tu uzyskałem (tak), sprawiła, że odinstalowałem aplikację. Niestety po tej czynności Quick Time przestał działać. Więc też musiałem go odinstalować. Wygląda na to, że to jest zintegrowany pakiet.

Dodane 19.04.2013 (Pt) 18:02

W pierwszym poście pytałem:

(…) przy okazji zainstalowała mi się aplikacja “Obsługa programów Apple” - czy mogę ją usunąć bez szkody dla normalnego działania Quick Time?

Otrzymałem odpowiedź:

Tak, możesz. Głównym zadaniem tej aplikacji jest sprawdzanie, czy nie ma aktualizacji programów Apple. Oczywiście wywalenie programu nie ma wpływu na działanie samego Quick Time’a.

Niestety po usunięciu “Obsługa programów Apple” Quick Time przestał działać i jego też musiałem usunąć. Wygląda więc na to, że to zintegrowany pakiet oprogramowania.

Hej,

Szczerze mówiąc troszkę dziwne… Na Windowsie XP mam zainstalowanego Quick Time’a, program Obsługa programów Apple odinstalowałem, a mimo to program główny działa bez zarzutu. Być może działanie programu zależy od systemu operacyjnego i jego konfiguracji.

Jaki dokładnie komunikat się pojawia?

Pozdrawiam i przepraszam za kłopot,

Dimatheus