Problem z Firefoxem, nie wyświetla filmu na YT

Witam,
Mam problem z YouTube na Firefoxie, mianowicie po włączeniu jakiegokolwiek filmu ładuje się wszystko, oprócz niego samego.

Korzystam z uBlock Origina i filtrów od MajkiIT. Przeglądarka twierdzi, że zainstalowana jest jej najnowsza wersja.

Co ciekawe, na incognito filmy ładują się bez problemu POMIMO WŁĄCZONEGO UBLOCKA, także wykluczam tutaj jakieś komplikacje związane z tym, że strona walczy z AdBlockiem.

Problem występuje tylko na YT.

Kliknij na ikonę kłódki i wybierz czyszczenie danych witryny „YouTube”.

Zalogowanie wygaśnie, ale przy aktywnym zalogowaniu w innych usługach Google nie będziesz musiał podawać loginu i hasła (lub passkeya) z opcjonalnym 2FA – przycisk zalogowania po kliknięciu przywróci jakiś profil (chyba z najstarszego zalogowania do Google tamtym kontem).

Jak się naprawi to widocznie:

  • cache
  • cookies
  • local storage
  • session storage

Było zbugowane i nie mogło się już zregenerować np. Ctrl+F5 lub Ctrl+Shift+R było daremne (lub tryb bez pamięci podręcznej z konsoli webdevelopera).


Co do trybu prywatnego to bez zalogowania nie wykluczysz, że to aktywny test a/b przeciwko blokowaniu reklam z weryfikacją aktywnego zalogowania.

Na pewno warto zaktualizować filtry z rodziny:

  • uBlock – Ads w uBlock Origin
  • Filtr podstawowy „reklamowy” (AdGuard Base) w produktach AdGuard
  • ABP Filters i EasyList „Ads” w Adblock Plus (ABP) i AdBlock (ten od Beta Fish Inc., co porzucił swój silnik i jest nakładką GUI na ABP)