Problem z firewallami na Viście

Witam,

Od niedawna jestem użytkownikiem Visty Home Premium, szukałem niedawno firewalli na ten system i o ile dobrze się zorientowałem, jest ich mało. Chciałbym zapytać, czy wiecie - *dlaczego* wiele z firewalli nie ma jeszcze wersji na Vistę, chociaż w gruncie rzeczy ten system już trochę czasu jest na rynku?

Pozdrawiam!

Tomek

eeee. Mnie się wydaje właśnie, że większość najważniejszych komercyjnych graczy udostępniła już wersje kompatybilne z Vistą. Wyjątkiem jest F-Secure z moim ulubionym IS 2007 - wersja dla visty miała być już w maju ale nadal nic.

Jeśli chodzi o wersje bezpłatne to też już kilka jest.

A mógłbyś napisać, jakie bezpłatne na Vistę już są? Próbowałem m.in. ZoneAlarm i Ashampoo - i nic. ZA ma co prawda betę, która podobno chodzi na Viście, ale Mnie interesują wersje finalne.

kaspersky internet security

Polecam Norton 360

Ja polecam ten systemowy, bo jest naprawde dobry. On Ci nie wystarcza ?? Jade na nim od pół roku z avastem i nie miałem jeszcze żadnego wirusa, a mój kumpel jedzie na systemowym firewallu od pól roku bez antywira i też żadnego nie ma wirusa.

Kaspersky i Norton chyba nie są bezpłatne.

Jeśli zaś chodzi o to, dlaczego wolę jakiś inny niż systemowy - chodzi Mi o większą i bardziej przystępną kontrolę nad uprawnieniami przydzielonymi dla konkretnych programów.