Problem z firewallami na Viście

(Tjmulder) #1

Witam,

Od niedawna jestem użytkownikiem Visty Home Premium, szukałem niedawno firewalli na ten system i o ile dobrze się zorientowałem, jest ich mało. Chciałbym zapytać, czy wiecie - *dlaczego* wiele z firewalli nie ma jeszcze wersji na Vistę, chociaż w gruncie rzeczy ten system już trochę czasu jest na rynku?

Pozdrawiam!

Tomek

(Ashapola) #2

eeee. Mnie się wydaje właśnie, że większość najważniejszych komercyjnych graczy udostępniła już wersje kompatybilne z Vistą. Wyjątkiem jest F-Secure z moim ulubionym IS 2007 - wersja dla visty miała być już w maju ale nadal nic.

Jeśli chodzi o wersje bezpłatne to też już kilka jest.

(Tjmulder) #3

A mógłbyś napisać, jakie bezpłatne na Vistę już są? Próbowałem m.in. ZoneAlarm i Ashampoo - i nic. ZA ma co prawda betę, która podobno chodzi na Viście, ale Mnie interesują wersje finalne.

(Esberitox) #4

kaspersky internet security

(Adrianek) #5

Polecam Norton 360

(Kubakuderski) #6

Ja polecam ten systemowy, bo jest naprawde dobry. On Ci nie wystarcza ?? Jade na nim od pół roku z avastem i nie miałem jeszcze żadnego wirusa, a mój kumpel jedzie na systemowym firewallu od pól roku bez antywira i też żadnego nie ma wirusa.

(Tjmulder) #7

Kaspersky i Norton chyba nie są bezpłatne.

Jeśli zaś chodzi o to, dlaczego wolę jakiś inny niż systemowy - chodzi Mi o większą i bardziej przystępną kontrolę nad uprawnieniami przydzielonymi dla konkretnych programów.