Problem z firewallem

Z góry zaznaczam,że "szukaj"odwiedziłam i to wielokrotnie + różne info w necie,ale nie znalazłam odpowiedzi.

Pół roku temu “reanimowałam” znajomej,starszej pani,kompa.Zapisałam nawet jego dane-Win98,64MB RAM,S3 Trio 64V+PCI(765)

Znajomi mówili,że na taką słabiznę nie trzeba firewalla ale zainstalowałam Outpost 1.0 +Nod32(wersja z gazetki,dopiero będzie cyrk jak sie latem skończy bo wtedy to juz nie wiem co tam upchnąc).Dopadły ja znowu wirusy więc musiałam to sprawdzić.Ku mojemu zdziwieniu Outpost zniknął z traya więc go tam ponownie umiejscowiłam.Jednak po wyłączeniu kompa pojawiło sie info,ze “program wykonal nieprawidłową operacje i nastąpi jego zamknięcie”-nie wiem jaka tego przyczyna?To samo miałam u siebie na kompie z tym firewallem więc sie go pozbyłam a czytam same superlatywy o nim,jaki to jest super.Nie wiem,byc moze chodzi o wersje płatna a nie darmowa?

Pani ta nie ma zielonego pojęcia o kompie,próbowałam ja pouczyć co i jak,nawet to sobie zapisywała ale wszystkiego sie boi,wiec raczej niczego nie rusza.Komputer używa tylko do poczty,przegladania wiadomości ze str,ewentualnie gg,nic poza tym.Ma zainstalowane skanery ale niestety ich raczej nie użyje,chyba,że w miare wolnego czasu ją przekonam.

Teraz mam zgryz-czy faktycznie zostawić tylko Nod32,czy instalowac jakis firewall,tylko problem,który?Komp jest tak słaby,że dopóki nie podłaczy się Neostrada(przez AutoConnect)to nie można w ogóle ruszyc myszy.Proszę o jakas rade co z tym fantem mozna zrobić. Płatne programy nie wchodza w gre.

przeskanuj kompa ad-awerem i spbotem zainstaluj kerio firewalla i wrzuć loga.

Cóz przy takiej ilośc problemów kombinowanie i ponowne instalowanie to tylko chwilowe załatwienie sparwy.

Najlepszym i najbardziej oplacalnym wyjściem było by ponowne postawienie systemu. Przed połaczeniem do internetu zainstalowanie zestawu Nod32 oraz Outpost 1.0. (Po zakonczeniu lecencji mozna by było sie zastanowić nad przedłuzeniem jej, bo na taką konfiguracje nie widze lepszego AV). Następnie skonfigurowanie ręcznie neostrady i zainstalowanie Autoconnect. I wgranie tylko tych programów z jakich korzysta ta Pani.

Wiem ze moze mało orginalny pomysł ale to najlepsze rozwiąznie przy takiej ilości problemów… Naprawisz je zachwile pojawią sie nowe i tak w kólko.

Dudek 14 Po pierwsze-wirusy usunełam,skanowanie róznymi skanerami mam opanowane a co do rady instalacji Kerio… to daruj sobie

System operacyjny: MS Windows 2000/XP

tylko te systemy obsługuje najnowsza.Z poprzednimi też były problemy bo nie kazda wersja chciala chodzic pod Win98.

Zenek Rolnik - System stawialam pół roku temu,

  • łącznie z taka instalacja,AutoConnect też,o czym napisalam.System jest aktualnie czysty tylko zastanawiam się co zrobić z firewallem i jeśli już to który by pasowal,chyba,że zostawic bez?Nie ma sensu robić formatu bo z jakiej przyczyny?

Zestaw ochrony jaki ma ten komputer jest wystarczający na to co robi ta Pani i jaki to komputer. Bo instalowanie Kerio itp. strasznie spowolniło by pracę systemu, zostaw tak jak jest. Jaki to jest system bo nie pisze jasno.

Jezeli Autoconnet sprawia problem usuń go i dodaj skrót połączenia do autostartu, wyjdzie na to samo…

napisalam,że Windows 98 SE,czyli zostawic tylko Nod32 bez firewalla?AutoConnect nie przeszkadza bo potem jak sie zerwie połaczenie to sobie nie poradzi,lepiej niech bedzie.

Napisałem przeciez abyś zostawiłą firewalla Outpost 1.0, przeciez w dzisiejszych czasach brak firewalla jescze dla bardzo słabo zaawansowanego uzytkownika to czekanie na śmierć.

Jak mam go zostawić jak on nie dziala poprawnie?Może go przeinstaluję?Po restarcie wywala go-a może jakiś wirus go uszkodził?- mnie też się nie sprawdził,miałam ekrany stopu i totalnie blokowal mi połączenie sieci domowej.Nie jestem aż tak zielona ale nie potrafilam sobie z nim poradzic chociaż sprzęt mam ok.Chodziło mi głównie o radę,który jeszcze nadawałby się na tak kiepski sprzęt,jaki ma znajoma.

Mieszasz strasznie mogłas napisać odrazu o błedach i problemach.

Outpost jest jedynym firewallem na taki sprzet który go znacznie nie obciązy, jezeli nie działa poprawnie przeinstaluj go. Mozesz jescze podać komunikaty błedów :?

Sorry,ale na samym poczatku,w pierwszym poście napisalam własnie o błędach firewalla.

Nie mam zamiaru nic “mieszać”,dlatego pytałam czy jest jakis inny.Teraz innych błędów nie potrafie podać bo nie ma mnie przy tamtym kompie.Sprawdzę to i się odezwę jak będą dalej problemy.Jeśli nic innego,jak myslałam,nie pasuje to trudno,temat wyczerpany.

A może po prostu zainstalować “Avast Home” i tam też jest coś na zasadzie firewallu. A co do usunięcia tych porgoramów które Ci robią błędy to prócz usnięcia z opcji “Dodaj usuń porgramy” dobrze by było poszukać i usunąć te pliki również z rejestru. Wtedy można mieć pewność że wszystko się usunęło i ponowna instalacja porgramu powinna pomóc. A jak to jest wcześniej ten porgram chodził dobrze :?: czy też nie :?: czy go w ogóle nie było :?: