Problem z firmware do LH-20A1S

(Fwlgxorm) #1

Kupiłam jakieś dwa miesiące temu nagrywarkę jak w temacie i do tej pory po prostu ją sobie używałam po cichu licząc jednak na aktualizację firmware'u, bo jak się okazuje nie pali wszystkiego co bym chciała :evil: Nadszedł w końcu piękny dzień 2 stycznia 2008 - pojawił się na oficjalnej stronie nowy firmware. Ściągam, instaluje i co widzę? #-o

109.gif

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi? Z góry dziękuję...

(Seba86mu) #2

Przed instalacją nowego Firmware do nagrywarki powinnaś ustawić ją (nagrywarkę), jako jedyne urządzenie na taśmie. Dodatkowo napęd powinien ustawiony być jako Master.

Zrobiłaś tak ?

A czy przypadkiem nie chcesz wgrać takiej samej wersji Firmware, jak ta, która już jest wgrana w nagrywarce ?

(Fwlgxorm) #3

To będzie trochę trudne, bo nagrywarka jest na sATA, mam odłączyć dyski twarde z płyty głównej? :roll:

Firmware nie był ruszany od daty kupna a dokładniej jest z sierpnia 2007 a jak pisałam aktualny dostępny na stronie Lite-On jest sprzed niecałego tygodnia.

(Seba86mu) #4

Nie odłączaj dysków twardych :slight_smile:

Przypuszczałem, że nagrywarkę masz na taśmie IDE, a wraz z nią jakieś inne urządzenie na tej samej taśmie, dlatego napisałem, żeybś pozostawiła na czas instalacji Firmaware tylko nagrywarkę na tej taśmie. Ale to już nieważne.

(Fwlgxorm) #5

No to raczej oczywiste, bo jak bym miała wtedy wgrać firmware spod Windows'a :lol: Czyli co mam zrobić? W sklepie wgrali mi jakiś mod firmware'u, którego nie da się obejść czy co? :frowning:

Tak sobie teraz patrzę, że to chyba Lite-On nabił mnie w butelkę. Data firmware na stronie to niby 2 stycznia 2008 a link do pliku to 9L02 z 23 stycznia 2007 roku czyli fabrycznego firmware nagrywarki. Przegięli... Nie wiem czy to prawda, ale na jednym z zagranicznych for wyczytałam, że 9L08, który mam to niewypał. Da się jakoś wgrać starszy?