Problem z firmware do LH-20A1S

Kupiłam jakieś dwa miesiące temu nagrywarkę jak w temacie i do tej pory po prostu ją sobie używałam po cichu licząc jednak na aktualizację firmware’u, bo jak się okazuje nie pali wszystkiego co bym chciała :evil: Nadszedł w końcu piękny dzień 2 stycznia 2008 - pojawił się na oficjalnej stronie nowy firmware. Ściągam, instaluje i co widzę? #-o

109.gif

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi? Z góry dziękuję…

Przed instalacją nowego Firmware do nagrywarki powinnaś ustawić ją (nagrywarkę), jako jedyne urządzenie na taśmie. Dodatkowo napęd powinien ustawiony być jako Master.

Zrobiłaś tak ?

A czy przypadkiem nie chcesz wgrać takiej samej wersji Firmware, jak ta, która już jest wgrana w nagrywarce ?

To będzie trochę trudne, bo nagrywarka jest na sATA, mam odłączyć dyski twarde z płyty głównej? :roll:

Firmware nie był ruszany od daty kupna a dokładniej jest z sierpnia 2007 a jak pisałam aktualny dostępny na stronie Lite-On jest sprzed niecałego tygodnia.

Nie odłączaj dysków twardych :slight_smile:

Przypuszczałem, że nagrywarkę masz na taśmie IDE, a wraz z nią jakieś inne urządzenie na tej samej taśmie, dlatego napisałem, żeybś pozostawiła na czas instalacji Firmaware tylko nagrywarkę na tej taśmie. Ale to już nieważne.

No to raczej oczywiste, bo jak bym miała wtedy wgrać firmware spod Windows’a :lol: Czyli co mam zrobić? W sklepie wgrali mi jakiś mod firmware’u, którego nie da się obejść czy co? :frowning:

Tak sobie teraz patrzę, że to chyba Lite-On nabił mnie w butelkę. Data firmware na stronie to niby 2 stycznia 2008 a link do pliku to 9L02 z 23 stycznia 2007 roku czyli fabrycznego firmware nagrywarki. Przegięli… Nie wiem czy to prawda, ale na jednym z zagranicznych for wyczytałam, że 9L08, który mam to niewypał. Da się jakoś wgrać starszy?