Problem z Flatronem LG

Mam poważny problem z Flatronem LG 775FT. Monitor nie chce pracować przy częstotliwości wyższej niż 60 Hz. Zatem od początku.

Podłączyłem używany monitor do nowego komputera z Radonem 9250. Ściągnąłem i zainstalowałem odpowiednie sterowniki do flatrona oraz do karty ( sprawdzałem oryginalne ATI oraz Omegi ). Mam zainstalowanego Win98 oraz WinXP . Sprawdzałem na obu systemach. Objaw pozostaje ten sam. Pomimo tego że monitor teoretycznie może i powinien pracować w rozdzielczości 1026x768 i 85Hz u mnie częstotliwość nie przekracza 60 Hz.

a obraz jest wyraźnie nieostry.

W zakładce panelu ATI gdzie można zmieniać częstotliwość wszelkie modyfikacje nic nie dają. Jaką bym nie ustawił monitor i tak pracuje przy 60Hz.

Taka wartość wyświetla się w zakładce Ekrany /Monitor : 1024x768 60Hz.

Oczywiście w osd monitora w zakładce Special też jest tyle: 48,3 / 60 Hz. bez względu na to jaką szybkość odświeżania ustawię na karcie graficznej.

Zauważyłem jeszcze jeden objaw podczas startu WinXP. Otóż zaraz po starcie kiedy sprawdzana jest pamięć i zainstalowane urządzenia obraz na monitorze wyraźnie drży.

Czy wiecie z czego wynikają moje problemy i jak można je usunąć ? Będzie coś jeszcze z tego monitora ?

Pozdrawiam

babarek

Monitor ma złą opinię w necie,więc proponuje serwis.

Zresetuj ustawienia monitora na fabryczne i rozmagnesuj jak ma taką opcje.

Ewentualnie sprawdź go na innym kompie.

http://ateneum.com.pl/opis_sprz.php?id= … wa=Monitor

Jesteś w błedzie LG nie mają złych opinii. Tak jak z każdym monitorem babarek trafił na feralny egzemplarz. Nie możesz na podstawie jednego przypadku wystawiać złej oceny pozostałym monitorom. Ja używam od 3 lat LG FLATRON-a 775FT i nie miałem nigdy z nim kłopotów a używam rozdzielczości 1024x768 przy 85Hz z kartą Radeon 9200 wcześniej miałem GeForce 440 MX. 8)

Więc nie wypisuj głupot że LG mają zła opinę :stuck_out_tongue: Ja w rewanżu mogę tak samo powiedzieć o każdej innej marce ale tego nie zrobię 8)

Kumasz 8) JN :slight_smile:

babarek wal z nim do serwisu 8) naprawią ci a zobaczysz będziesz z LG zadowolony :stuck_out_tongue:

P.S. Sprawdź samą kartę u kolegi może grafa jest walnięta 8)

Z całym szacunkiem nie rozróżniasz pojęć pisze Monitor , a nie firma LG.

Też uważam że LG to porządna Firma, a że akurat ten egzemplarz monitora ma nieudany to trudno najlepszemu się zdarza.

Poczytaj mój podany link i komentarze i w necie o tym monitorze i sam stwierdzisz to co ja.