Problem z folderami

Witam. Piszę, ponieważ mam niecodzienny problem z folderami. Otóż gdy wchodzę na dysk E, i chcę wejść w jakikolwiek folder, laptop zaczyna sie zawieszać i zaczyna coś tykać w okolicach twardego dysku. Na początku podejrzewałem, że mam uszkodzony dysk twardy, aczkolwiek gdy włączę sobie Linuxa, to normalnie wszystko śmiga, z dysku da się odczytać wszystko bez żadnych szmerów. Wie ktoś coś na ten temat lub miał podobny przypadek? Szukalem także o tym problemie na google.pl, ale nie ma tam żadnego podobnego przypadku. Pozdrawiam i z góry dziękuję za okazaną mi pomoc :slight_smile:

Może jest zawirusowany? Linux jest o wiele, wiele bezpieczniejszy.

A kiedy sie laptop zawiesza, system wyświetla jakiś komunikat? Jak tak, to podaj treść.

PS: Jeśli mówisz, że tyka w okolicach dysku, to oddaj do serwisu (jak masz gwarancję).

Adiks włącz sprawdzanie partycji E w celu poszukiwania błędów.

Laptop się zawiesza po jakimkolwiek wejściu do folderu. Nie wyświetla się żaden komunikat, tylko wszystko się ot tak zacina. Już sam nie wiem co robić. A nie mam zamiaru po raz kolejny formatować systemu. Zainstalowałem nawet program Registry Mechanic, znalazł 359 problemów, wszystkie naprawił, a problem występuje nadal. :frowning:

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 12:07

Partycje też już sprawdzałem i nic nie znalazł :frowning:

Adiks, jak możesz, zdefragmentuj dysk.

A może być to spowodowane jakimś wirusem? Jeśli tak, to jaki program polecacie żeby go przepędzić? Bo ja używałem tylko Nod32 i Ad-Aware i możliwe, że przepuściły jakiegoś wirusika.

Ja polecam antywira Avasta! (więc noda wykasuj) Dodaj jeszcze a-squared Free i SpyBota i cwshredder (zaaktualizuj bazę sygnatur!).

A defragmentacja pomogła?

Defragmentacja doszła dopiero do 3% . Więc zainstaluję te ww programy, przeskanuje dyski i zobacze czy coś wyjdzię.

Defragmentacja musi działać bez zaklóceń (czyli bez wykonywania dodatkowych operacji). Tylko wtedy osiągnioesz dobry efekt. Defragmentacja zawsze tak wolno chodzi.

wrzuć logi z HJ

Ile lat ma twój laptop? Bo może trzeba zoptymalizować go?

A w tych folderach nie są czasami umieszczone pliki avi.?

Mój laptop ma już coś okolo 3-4 lat nie pamietam za dobrze.

A tutaj wrzucam logi z HJ. Nie wiem czy o to akurat chodzi.

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 12:33:50, on 2007-06-26

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINNT\System32\smss.exe

C:\WINNT\system32\winlogon.exe

C:\WINNT\system32\services.exe

C:\WINNT\system32\lsass.exe

C:\WINNT\system32\svchost.exe

C:\WINNT\System32\svchost.exe

C:\WINNT\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe

C:\WINNT\system32\crypserv.exe

C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

C:\WINNT\Explorer.EXE

C:\WINNT\system32\svchost.exe

C:\WINNT\system32\wscntfy.exe

C:\Program Files\ZTE Corporation\ZXDSL852\CnxDslTb.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe

C:\WINNT\system32\igfxtray.exe

C:\WINNT\system32\hkcmd.exe

C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPLpr.exe

C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\jusched.exe

C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe

C:\Program Files\Winamp3\winampa.exe

C:\WINNT\system32\ctfmon.exe

E:\Tapeciarz\Tapeciarz.exe

C:\Program Files\Neostrada TP\NeostradaTP.exe

C:\Program Files\Neostrada TP\ComComp.exe

C:\Program Files\Neostrada TP\Watch.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\WINNT\system32\DfrgNtfs.exe

C:\Documents and Settings\Adiksiarz\Pulpit\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://google.bearshare.com/pl/

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll

O2 - BHO: Expressivo - {85F685C3-20D9-4943-95E4-EB4224056C3F} - C:\Program Files\ivo\Expressivo\IH_iexplore.dll

O3 - Toolbar: Expressivo - {85F685C3-20D9-4943-95E4-EB4224056C3F} - C:\Program Files\ivo\Expressivo\IH_iexplore.dll

O4 - HKLM…\Run: [CnxDslTaskBar] “C:\Program Files\ZTE Corporation\ZXDSL852\CnxDslTb.exe” “ZTE Corporation\ZXDSL852”

O4 - HKLM…\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM…\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

O4 - HKLM…\Run: [nod32kui] “C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe” /WAITSERVICE

O4 - HKLM…\Run: [igfxTray] C:\WINNT\system32\igfxtray.exe

O4 - HKLM…\Run: [HotKeysCmds] C:\WINNT\system32\hkcmd.exe

O4 - HKLM…\Run: [synTPLpr] C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPLpr.exe

O4 - HKLM…\Run: [synTPEnh] C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

O4 - HKLM…\Run: [sunJavaUpdateSched] “C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\jusched.exe”

O4 - HKLM…\Run: [NeroCheck] C:\WINNT\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM…\Run: [speedTouch USB Diagnostics] “C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe” /icon

O4 - HKLM…\Run: [WinampAgent] “C:\Program Files\Winamp3\winampa.exe”

O4 - HKLM…\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINNT\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU…\Run: [Tapeciarz] E:\Tapeciarz\Tapeciarz.exe

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe

O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\bonjour\mdnsnsp.dll

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip…{69E072B0-4AEF-4E0C-94F4-4F32294A9195}: NameServer = 194.204.159.1 217.98.63.164

O20 - Winlogon Notify: igfxcui - C:\WINNT\SYSTEM32\igfxsrvc.dll

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: Bonjour Service - Apple Computer, Inc. - C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe

O23 - Service: Crypkey License - Kenonic Controls Ltd. - C:\WINNT\SYSTEM32\crypserv.exe

O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 12:38

No są tam 2 foldery z plikami .avi. Jeden z 23 odcinkami Wlatców Móch a drugi z trzema filmami.

To trzeba zoptmalizować kompa.

Co do .avi nie powinno się zacinać z powodu filmów.

A w jaki sposób mam go zoptymalizować? Bo na tym optymalizowaniu się nie za bardzo znam.

Sprubuj tak :slight_smile: przenieść ten folder na inną partycje ten skasować a potem załuż nowy folder na tym dysku wrzuć tam spowrotem zawartość tego folderu :slight_smile: objawy mi wyglądają jak na uszkodzony Explorer w systemie Windows.

Przeskanuj kompa EWIDO

Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP

a logi wkleja się w dziale: Bezpieczeństwo i logi HijackThis

tam załóż nowy temat z logami

Możesz użyć programu Tweak-XP Pro.