Problem z formatem-czarny ekran

witam. chciałęm zrobić formata, wkładam płytke z windowsem, ustawiam bootowanie, płytka sie bootuje, itd, dochodzi do niebieskiego ekranu, gdzie ładują sie różne pliki, następnie przechodzi do czarnego ekranu gdzie miga poziomy kursor, kumpel kazał czekać, czekam i czekam tak z 5 min i nic, próbowałem jeszcze 2 razy i o samo. co może być nie tak?

Masz w zasadzie 2 możliwości:

-uszkodzona płytka

-konflikt sprzętowy

Złączono Posta : 28.12.2006 (Czw) 20:45

Masz w zasadzie 2 możliwości:

-uszkodzona płytka

-konflikt sprzętowy

-ewentualnie za mało ramu

możliwe…

czyli?

wystarczajaco mam, skoro nie dawno robiłem formaa i było dobrze

Ehm, może jakiś problem z grafiką??

Płyta jest legalna?? :>

co to ma do tego?

jak by był pirat, to bym nie pisał

Instalacja nowych sterowników, zmiana sprzętu, zmiany w konfiguracji…

Ale do*bał*ś. Sterowniki do Dosa??

Być może karta graficzna jest przyczyną. Za bardzo się na tym nie znam, ale spróbuj na innej karcie graficznej.

Może masz dysk ATA??

@down

Ku*wa mać. Sam się na tym nie znasz, skoro mówisz ze trzeba sterowniki do

botowania płyty. Mówiłem ze nie czaję z kartami graficznymi, ale nie mówię ze ku*wa trzeba stery do dosa.

Skoro nie, to nie gadaj za dużo…

Jeśli windows nie chce się zainstalować to na początek proponuję odłączać poszczególne komponenty komputera :

  • karty rozszerzeń : dźwiękowa / modem / sieciowa / TV itp.

(w zasadzie zostawić można tylko kartę graficzną)

  • urządzenia podpięte do portu USB

  • drukarkę (podpiętą do portu LPT)

  • wyjąć dodatkowe moduły pamięci (zostawić tylko 1, konieczny do uruchomienia systemu)

-konserwacja czyszczenie wnętrza.

Często problem związany jest z kartą graficzną jeśli masz od kogo pożycz i podepnij inną.

Pozostałe porady na http://xp.net.pl/faq.html#install

Jak masz kartę graficzną ze stajni GForce, to ją podmień na inną na czas instalacji.

robiłem rano

mam geforce ale nie mam od kogo pozyczyc innej.

nic nie mam

spróbuje

nic nie robiłem

Miałem kiedyś taki sam problem. W moim przypadku okazało się że miałem wirusa, który blokował dostęp do dysku twardego. Nawet formatowanie w dosie z dyskietki nie pomogło. Pomogło dopiero ponowne partycjonowanie całego dysku. W twoim przypadu proponuje podłączenie innego dysku, tak na próbę, żeby sprawdzić czy w tym tkwi problem.

Ok, już sobie poradziłem, nie wiem w czym tkwił problem, po prostu wyłączyłem kompa coś porobiłem i ok. dzieki