Problem z formatem dysku windows 7

Witam, 

Zacznę od początku mam laptopa na którym jest zainstalowany windows 7. Tydzień temu wogole nie chciał mi się  uruchamiać system nawet w trybie awaryjnym. Po pewnym czasie po prostu komputer włącza się jeszcze raz i tak w kółko.  Jakieś 1,5 roku temu po ponownej instalacji zrobiłem sobie recovery systemu mam je na 4 płytach. Tydzień temu gdy pojawił mi się problem z systemem chciałem przywrócić system z tych 4 płyt. Wszystko szło ok ale po ostatnie płycie system nie może przywrócić tych ustawień. 

 

 

Tak więc pomyślałem, że zrobię formaty dysku na którym jest system i po problemie. A tu pojawia się kolejny problem. Gdy wkładam płytę z systemem windows 7 komputer chce przywrócić ustawienia systemu z tej płyty i nie mogę dokonać formatu. System na płycie jest całkiem inny niż wgrany na komputerze( oba to systemy windows 7).

 

 

Poradźcie co mam zrobić aby dokonać formatu dysku. 

 

Wygląda na to, że komputer ciągle chce przywrócić ustawienia z recoverów bo nie dokończył. Dodam, że jednego razu zostawiłem go na 3h i ciągle się uruchamiał ponownie. 

Ściślej mówiąc, życzysz sobie wykonania reinstalacji systemu Windows 7? Musisz to wykonać jednak koniecznie  spod tzw. bootowania. Instrukcja, np: http://www.purepc.pl/oprogramowanie/jak_zainstalowac_windows_7_poradnik_krok_po_kroku_z_pendrive_i_dvd?page=0,3 Ważne są tam pierwsze zdania i pierwszy obrazek.

To o czym piszesz mam ustawione i normalnie botuje mi z płyty. pokazuje mi się 3 i 4 okno a potem komunikat, że system nie może być przywrócony ponieważ system z płyty  jest nie zgody z systemem zainstalowanym . 

Jak Ci nie zależy na danych na dysku wywal wszystkie partycję za pomocą GParted wtedy zbootuj Windę i będzie OK. Zakładam, że laptop nie ma partycji Recovery? Może napisz model tego lapka. Pamiętaj, że usunięcie wszystkich partycji usunie też ewentualną partycję Recovery.