Problem z formatem i Windows XP

cześć. Mam laptopa hp compaq nx 6310. Chciał bym go sformatowac i zainstalować jeszcze raz windows xp, ale w żaden sposób nie moge lub nie umiem. Próbowłem w taki sposób ,że włozylem płytke z windowsem zaczą wczytywa pliki pózniej pokazał sie komunikat co chcem zrobić

: naprawic czy zainstalować ponownie ,nacisnołem enter żęby zainstalował ponownie a tam wyskakuje mi cos w rodzaju ze nie może znalezć dysku twardego i zebym sprawdził ponownie a następnie sie wyłącza.W inny sposób nie potrafie formatować, możę ktoś mi powie jak i co mam zrobić Naprawde musze jakoś to zrobić, prosze o pomoc licze na was. Z góry wielki dzięki.

Sprawdź, czy wszystkie kable łaczące są dobrze wetknięte. Jeśli to nie pomoże to proponuje zmiane taśmy.

A jaki dokładnie masz dysk twardy ??

Czy nie jest to przypadkiem SATA ??

Jeśli tak to podczas instalacji - na początku - czytaj opisy na dole strony i w pewnym momencie wciśnij F6 aby zainstalować sterowniki do dysku SATA

Stery znajdziesz na płytce instalacyjnej do płyty głównej.

A co zrobić dalej to poszukaj na forum - było to już wiele razy opisywane. :slight_smile:

80 giga. ale ja go nie rozkrecalem.mam go 3miechy

A płytka instalacyjna XP jest zintegrowana z service pack2 ???

jak masz drugą partycję przekopiuj tam XP i spróbuj instalować z tej partycji.

Nie musisz go rozkręcać, żeby sprawdzić czy jest to SATA. Po prostu przeczytaj na jego obudowie. :slight_smile: