Problem z formatem

Formatowałem już komputer wiele razy, lecz ostatnio za Chiny nie mogę tego zrobić. Gdy bootuje się z płytki windowsa xp wgrywa normalnie wszystkie pliki ale gdy dochodzi do “ładowanie biblioteki układu klawiatury KBDPL1.DLL komputer sie restartuje” (zaraz po tym jest etap instalowania, usuwania partycji itp). Z początku myślałem, że może mam trefną płytkę, ale gdzie tam…Próbowałem tego na 4 innych windowsach i restart w tym samym momencie jest. Pomyślałem żeby przeinstalować windowsa spod systemu wiec odpalam płytkę zaczyna się instalacja, ale po krótkiej chwili wyświetla się błąd, że na płytce nie może znaleźć jednego pliku systemowego ( na każdej płytce to ten sam plik).

Prosiłbym o w miarę szybką pomoc bo nie uśmiecha mi się cały czas siedzieć na laptopie…

Z góry dziękuje.

To jest plik polskiego układu klawiatury. Masz wersje SP2 home/pro rozumiem? Spróbuj zainstalować go bez klawy (jak nie będziesz miał nic na dysku to CD’k startnie sam, zoabcz czy przejdzie blue installera. Troche dziwny i zbyt powtarzalny błąd, spróbuj wypiąć klawę i spróbować z taką na USB. W biosie ustaw USB Keyboard / Mouse - ON/OFF

Mam klawiaturę bezprzewodową myślałem na początku, że to stad ten błąd ale spróbowałem na kumpla i to samo ;/

Świetna rada "ustaw USB Keyboard / Mouse - ON/OFF’ - Jednocześnie na ON/OFF? :smiley:

W BIOS-ie ustaw USB Legacy Support na Enable, (ew. może się to nazywać USB Keyboard / …Mouse) również na Enable.

Przede wszystkim jednak, sprawdź, czy klawiatura nie jest uszkodzona, taki komunikat może być tego objawem.

Sklaepy są jeszcze czynne, a klawiaturę możesz kupić najtańszą, byle była nowa.

Nie… Ma sprobować z klawą na USB i żeby miał ją też poza biosem musi wrzucić ją na ON, mycha się sama wykryje dlatego na OFF.

Co do klawy to dobra rada, niech najpierw spróbuje bez klawy odpalić instalkę (da się) jak przejdzie to znaczy że klawa winna. Jak się rypnie, nawet bez podpiętej klawy to znaczy że ustawienia płyty są coś nie tak.

Zrobiłem tak i niestety cały czas ten sam błąd. Klawiatura nie jest walnięta a nawet jeśli to przecież sprawdzałem jeszcze na klawie kolegi i to samo było ;/

Podaj jaką dokładnie masz wersję Windowsa

Jak potrafisz grzebać w BIOSie to możesz go zresetować do domyślnych ustawień i spróbować ponownie.

Instalkę bez klawiatury?

Świetna rada :slight_smile:

Ciekawe, jak wprowadzi potrzebne informacje i potwierdzi “Dalej”? :slight_smile:

  • bo może jest zepsuta?

Pewnie tak, więc niech szybko sprawi sobie nową, bez klawiatury nie zainstaluje nawet nienadzorowanej instalki.

Nawet, jeśli okaże się zbędna, co to za wydatek? (10-15 zł)?

Mam windowsa xp Professional SP2.

Już pisałem, że klawiatura działa bez zarzutu…Poza tym próbowałem formatować z klawiaturą kumpla i było to samo…

Bez znaczenia system.

Do instalacji systemu musisz mieć sprawną i widzianą z poziomu BIOS klawiaturę.

Wydaje mi się, że jest sprawna bo przecież muszę nacisnąć jakiś klawisz żeby zbootował się z CD…

Nie rozumiesz o co chodzi… tak naprawdę chodzi o zdiagnozowanie czy to wina klawiatury czy też ustawień kompa. Nie kazałem mu zainstalować windowsa bez klawiatury :slight_smile: Już potwierdził że z klawą od kumpla też nie idzie, czyli wina leży po stronie płyty głównej i ustawień biosa, albo lewej płyty CD z instalką.

Mam jeszcze jedno pytanko czy to ciągle jest płyta z jednego źródła. Bo jak widze że ktoś ma Win Xp prof. (a nie jest to coś dołączane w zestawie z kompem, lapkiem jako OEM) to pewnie jakiś źle ściągnięty pirat…

Jak sam napisałeś “wydaje Ci się”.

Brak reakcji na klawisze, to trup.

Uszkodzony może być kontroler w klawiaturze, dając możliwość klepania ale powodujący takie objawy.

Przy okazji: jak chcesz zdiagnozować klawiaturę, nie podłączając innej pewnej w miejsce obecnej albo obecnej do innego koputera i wykonanie tych samych czynności? Nie wspomnę, że z innym komputerem ona może działać, bo ma bardziej “tolerancyjny” kontroler, czy też inny BIOS.

Fakt nie jest ro oryginał ale jak już pisałem próbowałem formatu z kilku płytek między innymi z tej, którą kumpel robił niecały tydzień temu formata…

A ja strzelam, że nagrywają ciągle tego samego Windowsa XP pirata z pliku iso z błędem na tym pliku DLL i nic tu nie pomoże :smiley:

To nie ten sam windows…Jeden jest home drugi proffesional, a trzeci jest w angielskiej wersji językowej…

To właź do BIOSA i reseta ustawień do domyślnych zrób, jak nie pójdzie to tam troche w BIOSIE pomieszaj.

Chyba więcej nie da się określić i pomóc nie siedząc przy tym kompie.

Zmieniłem ustawienia na domyślne i dalej to samo. Dzięki za chęci w każdym razie a jakby ktoś wpadł jeszcze na jakiś pomysł to piszcie…

Podaj jeszcze dokładnie jakiego masz kompa. Płyta , proc , ram, nagrywarka, dyziu… najważniejsze, zapodaj może coś pomyślimy…