Problem z formatem

Otóż bez zbędnego owijania w bawełnę problem jest natury następującej:

Przyszedł czas na radykalne zwiekszenie szybkosci komputera czyli format. :lol: tradycyjnie zgralem na plytki potrzebne mi rzeczy, pozegnalem sie ze starymi programami, rodziną, znajomymi i przystąpilem do odprawiania “egzorcyzmów”. Tradycyjnie w biosie ustawilem na first boot device CD/DVD (reszta disabled) wlozylem plytke z windowsem, a tu ZONK… Zamiast ladowac ten dosowy program formatowalno-partycjonalno-instalacyjny z plytki komp wczytuje mi mojego obecnego windowsa ktorego zamierzalem sie pozbyc. (slysze ze plytka pracuje) Robilem juz kiedys format z tej samej plyty i poszlo gladko a tu teraz takie numery… Help… :?

Jak masz tak ustawione to jest to niemozliwe.

ostanio równiez miałem takie zdarzenie ze nie było w kreatorze okna formatuj, gdzie dysk zawiera błedy wejdz do konsoli odzyskiwani klikają R a następnie CHKDSK /R następnie restart i próba formatowania i instalacji :wink:

Tak tylko problem jest taki, że wogole nie wchodzi do tego setupu sluzacego do robienia formatu, partycjonowania itp. bo wczytuje mi sie od razu winda ktorej chce sie pozbyc, a nie proces tymczasowego wgrywania sterownikow z plyty i programu do formatowania… :cry:

(jest tylko "wcisniecie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z dysku cd… wciskam i zaczyna sie ladowac winda) wiem, są kompy i komputery :evil:

Gratuluję poczucia humoru i dystansu do rzeczywistości.

Jeżeli w biosie jest ustawienie na uruchamianie z CD to nie widzę innego powodu braku takiego uruchamiania jak to, że coś z tą płytką CD nie jest tak jak trzeba.(Zakładajac , że z samym napędem jest wszystko w porządku).

Zdarza się, przy dzisiejszych, niskiej jakości płytach.

Pozostaje tylko sprawdzić zachowanie płytki na innym kompie, albo nawet komputerze. :slight_smile:

Niestety czasem to nie pomaga :frowning: Mialem 2 dni temu ten sam problem. Boot ustawiony na CD płytka z Windowsem w napędzie. Po restarcie => “…dowolny klawisz spowoduje rozruch CD…” i co? Nic z tego :confused: Uruchamiał się stary system w ogóle nie przechodził do ekranu formatowania. Więc poszedłem o krok dalej i postanowiłem sformatować system z poziomu Windowsa, w sensie podczas pracy systemu włożyłem płytke z Windowsem i zaznaczyłem opcję “Zainstaluj sysytem Windows”. I niby wszystko byłoby pięknie i cudownie, tylko że sformatował się tylko folder “Windows”, i wsumie instalując Windowsa z płytki podczas pracy systemu to nie wydaje się dziwne, tylko że podczas intalacji miałem do wyboru, którą partycję dysku mam sformatować, więc i takową wybrałem, jednak i w taki sposób nie sformatowała się cała partycja, tylko sam folder “Windows”, a np folder Program Files pozostał nienaruszony, co więcej programy normalnie działały. Sprawdzałem na dwóch różnych płytach z Windowsem i nic :confused: Ciągle działo się tak samo.

Tak przy okazji jak ktoś wiedziałby jak rozwiązać taki problem to z chęcią przeczytam :smiley:

kliknij Enter, czy masz bootowalną płyte :?:

Ha ha zabawne De Niro :wink: Klikłem Enter!! Chodzi o to, że po ustawieniu w BIOSIE bootowania na płytkę CD nie następowało przejście do procesu instalacji Windowsa tylko uruchamiał się system, który był już zainstalowany. Poprostu nie dało się sformatować.

nie odp. mi na drugą cześć pytania :!:

Głównie odnoszę się do tych dwóch zdań. Bo po pierwsze po ustawieniu, jak już o tym wspomniałem, w biosie na first boot device CD, okazało się jednak, że jest możliwe nie uruchomienie się procesu formatowania i instalacji Windowsa. Sprawdzałem na 2 różnych płytach z Windowsem XP.

Złączono Posta : 10.10.2006 (Wto) 22:37

Hmm bo nie wiem teraz czy chodzi Ci o ustawienia w BIOSIE czy o coś innego co jest nazywane płytą bootującą??