Problem z formatem

(Junakk) #1

Otóż bez zbędnego owijania w bawełnę problem jest natury następującej:

Przyszedł czas na radykalne zwiekszenie szybkosci komputera czyli format. :lol: tradycyjnie zgralem na plytki potrzebne mi rzeczy, pozegnalem sie ze starymi programami, rodziną, znajomymi i przystąpilem do odprawiania "egzorcyzmów". Tradycyjnie w biosie ustawilem na first boot device CD/DVD (reszta disabled) wlozylem plytke z windowsem, a tu ZONK... Zamiast ladowac ten dosowy program formatowalno-partycjonalno-instalacyjny z plytki komp wczytuje mi mojego obecnego windowsa ktorego zamierzalem sie pozbyc. (slysze ze plytka pracuje) Robilem juz kiedys format z tej samej plyty i poszlo gladko a tu teraz takie numery... Help... :?

(lazikar) #2

Jak masz tak ustawione to jest to niemozliwe.

(De Niro) #3

ostanio równiez miałem takie zdarzenie ze nie było w kreatorze okna formatuj, gdzie dysk zawiera błedy wejdz do konsoli odzyskiwani klikają R a następnie CHKDSK /R następnie restart i próba formatowania i instalacji :wink:

(Junakk) #4

Tak tylko problem jest taki, że wogole nie wchodzi do tego setupu sluzacego do robienia formatu, partycjonowania itp. bo wczytuje mi sie od razu winda ktorej chce sie pozbyc, a nie proces tymczasowego wgrywania sterownikow z plyty i programu do formatowania… :cry:

(jest tylko "wcisniecie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z dysku cd… wciskam i zaczyna sie ladowac winda) wiem, są kompy i komputery :evil:

(floyd) #5

Gratuluję poczucia humoru i dystansu do rzeczywistości.

Jeżeli w biosie jest ustawienie na uruchamianie z CD to nie widzę innego powodu braku takiego uruchamiania jak to, że coś z tą płytką CD nie jest tak jak trzeba.(Zakładajac , że z samym napędem jest wszystko w porządku).

Zdarza się, przy dzisiejszych, niskiej jakości płytach.

Pozostaje tylko sprawdzić zachowanie płytki na innym kompie, albo nawet komputerze. :slight_smile:

(Rugorro) #6

Niestety czasem to nie pomaga :frowning: Mialem 2 dni temu ten sam problem. Boot ustawiony na CD płytka z Windowsem w napędzie. Po restarcie => “…dowolny klawisz spowoduje rozruch CD…” i co? Nic z tego :confused: Uruchamiał się stary system w ogóle nie przechodził do ekranu formatowania. Więc poszedłem o krok dalej i postanowiłem sformatować system z poziomu Windowsa, w sensie podczas pracy systemu włożyłem płytke z Windowsem i zaznaczyłem opcję “Zainstaluj sysytem Windows”. I niby wszystko byłoby pięknie i cudownie, tylko że sformatował się tylko folder “Windows”, i wsumie instalując Windowsa z płytki podczas pracy systemu to nie wydaje się dziwne, tylko że podczas intalacji miałem do wyboru, którą partycję dysku mam sformatować, więc i takową wybrałem, jednak i w taki sposób nie sformatowała się cała partycja, tylko sam folder “Windows”, a np folder Program Files pozostał nienaruszony, co więcej programy normalnie działały. Sprawdzałem na dwóch różnych płytach z Windowsem i nic :confused: Ciągle działo się tak samo.

Tak przy okazji jak ktoś wiedziałby jak rozwiązać taki problem to z chęcią przeczytam :smiley:

(De Niro) #7

kliknij Enter, czy masz bootowalną płyte :?:

(Rugorro) #8

Ha ha zabawne De Niro :wink: Klikłem Enter!! Chodzi o to, że po ustawieniu w BIOSIE bootowania na płytkę CD nie następowało przejście do procesu instalacji Windowsa tylko uruchamiał się system, który był już zainstalowany. Poprostu nie dało się sformatować.

(De Niro) #9

nie odp. mi na drugą cześć pytania :!:

(Rugorro) #10

Głównie odnoszę się do tych dwóch zdań. Bo po pierwsze po ustawieniu, jak już o tym wspomniałem, w biosie na first boot device CD, okazało się jednak, że jest możliwe nie uruchomienie się procesu formatowania i instalacji Windowsa. Sprawdzałem na 2 różnych płytach z Windowsem XP.

Złączono Posta : 10.10.2006 (Wto) 22:37

Hmm bo nie wiem teraz czy chodzi Ci o ustawienia w BIOSIE czy o coś innego co jest nazywane płytą bootującą??