Problem z formatowaniem - dysk twardy

(Patryk007 1999) #1

Witam, mam taki problem że jak wczytują się pliki windowsa na niebieskim ekranie to po zładowaniu plików, wyskakuje niebieskie tło z napisami że coś że trzeba usunąć dyski twarde bo mogą być uszkodzone, oraz o wirusach (lecz robiłem pełnego skana i usunąłem wszystko co było) więc nie widzę wirusa. Pomoże ktoś? bo mam tak zamulony komp od 11 lat nie formatowany xdd ;d (1 gb ram i 1.73 GHz procesor więc wyobrażcie sobie jak muli)

(Agatonster) #2

kwaQu

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Bowjan) #3

Zdecyduj się co chcesz robić.Format dysku czy instalować system?

(Leszek2204) #4

w czasie instalacji wybierz dysk " C " i formatuj

(Patryk007 1999) #5

Chce formata zrobić.

http://forum.dobreprogramy.pl/wymazanie-dysku-twardego-programem-activkilldisk-t367772/ - jak to zrobie i potem zainstaluje z pendrive windowsa to będzie dobrze?

Co do tego linku to nie rozumie tego punktu: Zatrzymaj (koniecznie!) bootowanie na BIOSie lub na wyborze napędu, wyjmij płytkę CD z Activ@KillDisk'iem i wyłącz komputer przyciskiem POWER. - to czyli mam włączyć BIOS (del) i wyjąć pen drive?

(system) #6

Tak! Zatrzymać restart komputera na BIOSie, wyjąć pendrajw i wyłączyć komputer przez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku POWER na obudowie. Tak wygląda zakończenie tzw. wymazywania (zerowania) dysku twardego.

Od tego momentu masz czysty dysk i możesz robić całkowicie "czystą" reinstalację systemu z płyty lub pendrajwa.

(Patryk007 1999) #7

a mam w biosie ustawić aby czytał jako USB, jako pierwszy? a nie jako CD ROM?

(system) #8

Tak! Najczęściej jako USB-HDD na pierwszym miejscu.

(Patryk007 1999) #9

I jak to wymarze i zrobię tak samo jak na poradniku i zainstaluje z pen driva windows xp to bede miał tylko windowsa?

a jak bede miał pustego windowsowa to jak sciągne sterowaniki bo chyba bez sterowników nie mam internetu bo potrzeba sterownika do internetu a jak nie to normalnie ściągne wszystko?

(system) #10

Dlatego przed taką operacją warto pobrać odpowiednie sterowniki, chociaż do kart sieciowych, i zapisać je na jakimś nośniku (np. pendrajwie) aby móc je zainstalować zaraz po reinstalacji systemu i mieć kontakt z internetem dla pobrania reszty sterowników już na świeżo zainstalowanym systemie.

(Patryk007 1999) #11

Okey dzięki za pomoc, jutro robię i zobaczę czy się uda :wink:

No i dupa..

nie wyskakuje żadne czerwone okienko...

ma ktoś inny sposób na formata z pendrijwa?

(Atronics) #12

zrób przy pomocy tego 

wypal płytkę z programem 

(Patryk007 1999) #13

Ale ja chce pełnego formata zrobić a nie partycjowanie.

(Atronics) #14

to robisz pełny format,a nie dzielisz na partycję ,ja podałem  filmik  instruktażowy 

(Patryk007 1999) #15

Okey jutro próbuję!

Dzięki zrobiłem formata chodzi jak nowy dzięki! !!