Problem z formatowaniem dysków


(=anglik=) #1

Mam problem z formatowaniem dysku. Wyłączam komputer gdy sie włącza uruchamiam wiersz poleceń, wpisuje format C: i pokazuje mi sie odrazu że nie można sformatować tego woluminu bo jest używany itd.. gdy próbuje zrobić to z dyskiem d wpisuje format D: i znowu sie pokazuje komunikat że nie można sformatować. wie ktoś jak temu zapobiec ?


(Kosior6) #2

=anglik= , z pod systemu nie mozesz sformatowac partycji na której jest system, a partycji D: nie możesz sformatowac ponieważ jakiś program ma powiązanie z jakims plikiem który znajduje się na tej partycji.

Najlepiej sformatuj partycję z pod instalatora Windows XP, lub z konsoli odzyskiwania :stuck_out_tongue:

:spoko:


(=anglik=) #3

"Najlepiej sformatuj partycję z pod instalatora Windows XP, lub z konsoli odzyskiwania " możesz to jakoś rozwinąć? Bo nie zabardzo rozumuje to..jak możesz to rozwiń to jakoś żebym wiedział jak to zrobić..


(Kosior6) #4

:arrow: Jak podzielić na partycje i sformatować dysk twardy w xp

:spoko:


(=anglik=) #5

ale to nie jest napisane to co sie tyczy mojego problemu:] tylko napisane jest o tworzeniu partycji a o sformatowaniu praktycznie nic. a jak bym uruchomił jakoś z płyty żeby sformatować tylko nie wiem jak ustawić w biosie żeby przy wlączaniu czytało mi cd. Ten sposób by coś dał ?


(JNJN) #6

Bootowanie - plus książka do płyty głównej i poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... instalacja

Tu masz wszystko poczytaj i robisz i nie ma problemu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731