Problem z formatowaniem dysku oraz Windowsami

Miałem windowsa 2000 i postanowiłem zaisntalowac sobie windowsa xp home edition. Włączyłem w biose aby uruchamiało mi z płytki zrestartowałem kompa i zacząłem instalowac windowsa , podczas instalacji pisało czy chce zakyualizować system czy na nowo zainstalować więc wziełem żeby od nowa zainstalować. Nigdzie nie widziałem żeby było zformatowanie dysku a takowe chciałem zrobić (to była moja pierwsza instalacja Windowsa :oops: ) Instalacja pzebiegła pomyślenie ale gdy uruchomiłem system zobaczyłem iż mam 2 systemy zainstalowane :expressionless: i że wszystko co było na dyskach dalejj jest. Kolega mi potem powiedział że dyski sie formatuje w biosie ale ja nie wiem jak. Więc po kilku dniach instalowałem Windowsa xp professional (właśnie teraz go mam) i przy tym jak sie dzieli partycje chciałem usunąć wszystkie partycje i on nowa podzielic (myślełem śe jak je usune to sie tamte windowsy 2 poprzednie uzuną)ale okazało sie że nie mogłem usunąc dysku C na którym miałem zainstalowane te 2 windowsy więc usunełem tylko partycje D i podziliłem miejsce na 2 partycje D i F na partycji F zainstalowałem windowsa profesional, na którym teraz to pisze. W tej chwili mam 3 systemy :expressionless: niezformatowany dysk C i zamulony komp prosze pomóżcie. Zaznaczam iż wszystkie wersje windowsa mam legalne (orginalne) Kompletnie nie wiem co mam zrobić . Chciałbym usunąć te 2 windowsy i mieć tylko tego profesionala i chciałbym mieć zformatowany dysk C . Szukałem na forum podobnego problemu ale takowego nie znalazłem. Myśle że ktoś mi pomoże. Z góry dziękuje

Przeczytaj

:google:

Złączono Posta : 11.02.2007 (Nie) 15:55

i najlepiej sformatuj wszyskie partycje

Otóż robiłem tak samo jak tam pisze ale tam gdzie mam zainstaowane te 2 windowsy(2000 i home edition) na dysku C nie moge tego dysku zformatowac :expressionless: . W tym tkwi problem że nie moge dysku C zformatowac bo coś tam pisze że jakieś pliki są których usunąc nie można. Kompletniue nie wiem co mam zrobic a ty mi nie pomogłeś

No problem rzeczywiście się skomplikował :stuck_out_tongue:

Odpowiedz jeszcze tylko na jedno pytanie. Stać cię na kupowanie co kilka dni nowego systemu operacyjnego? Najperw masz 2000 potem postanawiasz ‘sobie’ zmieniC na XP HE a potem na XP Pro ?

:o

Winde 2000 miałem od 3,5roku gdy kupiłem kompa a Windowsa xP home edition pożyczyłem od Wujka a Profesionala kupiłem

Miałem podobny problem bo nie moglem podczas reinstalki xp home edition zrobić formatu dysku , to zrobilem inaczej usunołem 2 partycje stworzylem nowe i dopiero wtedy się dało formatować partycje c i d .

to chyba niemożliwe jednocześnie zrobić. Pierwszy raz słyszę aby dyski się formatowało w biosie bo w dosie to tak. Ale do tego trzeba mieć dyskietkę startową. Jeżeli na dysku C masz zainstalowane dwa systemy to wielki błąd. Chociażbyś jakimś cudem usunął ręcznie te dwa systemy z C nie sformatujesz tego dysku bo na nim są pliki systemowe bez których XP Pro nie będzie działać. Jedyne co możesz zrobić to posusuwać partycję z dyskietki startowej do Win 98 lub instalatora Win XP od nowa zainstalować XP zakładając partycje spod instalatora XP lub dyskietki startowej Win 98 - w tym wypadku możesz założyć tylko FAT32/ najpierw jedną resztę możesz założyć po instalacji /.