Problem z formatowaniem dysku po instalacji systemu

(Jakub971) #1

Witam! Mam problem, po usunięciu partycji i utworzeniu nowych(C i D) podczas instalacji windows2000 sformatował tylko C gdzie zainstalował system. Dysk D został nie sformatowany jak to w Windowsie bywa. Gdy chciałem sformatować dysk okazało się , że nie ma tam podanej pojemności i dysku się sformatować nie da: "Windows nie był w stanie dokończyć formatowania". I nasuwa się pytanie co robić z takim problemem? Reinstalować system? Czy jest jakiś sposób na sformatowanie tego nieszczęsnego dysku D?

(Tomj) #2

jest użyj jakiegoś programu do tworzenia partycji,np: partition magic itp

http://www.dobreprogramy.pl/Partition-M ... 11470.html

(Piotrkijak) #3

To jest norlamlne, że niesformatował, bo instalator XP to nie jest instalator Sevena, czy Visty, że możesz sformatować wszystkie partycje. W przypadku XP można sformatować wyłącznie tą partycję, na której ma być postawiony system, natomiast pozostałe musisz spod systemu sformatować. Jeżeli wywala Ci błąd podczas formatowania d:, to ściagnij Easus Partition Master i przy jego użyciu usuń, utwórz od nowa i sformatuj partycję. Jeżeli on też wywali błąd, sprawdź dysk pod kontem błędów programem MHDD, albo programem od producenta, np. do diagnostyki dysków Seagate Seatools...

(Arkadiuszzz) #4

Piotr92 - jeśli dla Ciebie to "norlamlne" (cokolwiek to by znaczyło) to poczytaj sobie dokładnie co napisał autor wątku - "po usunięciu partycji i utworzeniu nowych(C i D) podczas instalacji windows2000 sformatował tylko C gdzie zainstalował system" - tu jest informacja o tym,że autor NIE UŻYWA Windows XP - proszę,czytaj ze zrozumieniem,bo to oznaka szacunku wobec drugiego człowieka.Natomiast NIE "norlamlne" jest to,że kolega nie może już z poziomu systemu sformatować partycji- Hugol ,podobnie jak poprzednicy polecam Ci spróbować pobawić się programami do zarządzania partycjami

http://www.dobreprogramy.pl/Narzedzia-d ... ws,54.html

w tym przypadku zaznacz po lewej "Windows 2000" aby lista była jedynie z programami kompatybilnymi.Nie sądzę jednak ,żeby to pomogło ponieważ pamiętam,że kiedy miałem podobny problem - nie było programu który by mi pomógł - jednak sprawdź to sam - napisz na forum albo wiadomosć prywatną i pomyślimy jeśli nie pomogło - poszperam trochę na ten temat :wink: Pozdrawiam

(Jakub971) #5

Użyłem EASEUS Partition Master i już wszystko działa ;]. Dziękuję.

Do zamknięcia.