Problem z formatowaniem dysku USB 3.5" Toshiba

Mam dysk Toshiba 320GB taki jak tutaj http://www.ceneo.pl/436355

Pomimo systemu plików FAT chodził całkiem przyzwoicie na Viście i nie miał problemów z dużymi plikami. Potem zmieniłem system na XP i już marudził, więc stwierdziłem, że sformatuję go pod NTFS. Niestety pod koniec formatu wyskakuje informacja “Windows was unable to complete the format”.

Jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić, żeby ruszył?

Pozdrawiam,

hindus

Podłącz dysk u znajomego i sformatuj z poziomu jego windows’a twoje partycje w systemie plików NTFS. Potem instaluj XP u siebie. Myślę, że to się uda;)

To jest dysk zewnętrzny. Windows u mnie działa OK :slight_smile: Problem z formatowaniem nie zawsze oznacza, że ktoś zmienia system :wink:

Może dodam jeszcze, że próbowałem go ugryźć Partition Magic’kiem ale też nie idzie, PM go w ogóle nie widzi i wyrzuca błąd 183 (lub 182) o nie odnalezieniu partycji. To dość specyficzny dysk, bo pojawia się dopiero, gdy włączy się mini-partycja zabezpieczająca ten dysk.

Nie jestem pewien, ale chyba urządzenia zewnętrzne dopiero po jakiejś modyfikacji dopiero można ustawić system NTFS, np pendrive.

W manualu na płycie z dyskiem było to opisane zupełnie normalnie, czyli standardowa instrukcja formatowania dysków przez windows (menu kontekstowe dysku / formatuj / NTFS, rozmiar dysku, itd opisane wszystko, nawet zalecane szybkie formatowanie i tyle. Wzmianka, że nie działa zabezpieczenie hasłem dla NTFS ale ani słowa o niekompatybilności.

Spróbuj zdjąć partycję PPM na mój komputer --> zarządzaj --> zarządzanie dyskami. Potem załóż od nowa partycje i sformatuj. Jeśli to nie pomoże możesz użyć płytki bootowalnej Hirens Boot. Tam z całą pewnością znajdziesz narzędzia, które sobie z tym poradzą.

dsc00327.th.jpg

Wrzucam zdjęcie z próby formatowania przez wiersz poleceń. Problem jest z sektorem rozruchowym. Może to coś kogoś nakieruje?

EDIT - Problem rozwiązany! Wielkie dzięki ak6 , pomogło! Dziękuję również TobiaszzsaiboT za wsparcie :slight_smile: