Problem z formatowaniem dysku w XP :(

Mam WIN XP PRO i uruchamiam Wiersz polecenia, ponieważ chcę sformatować dysk twardy. Gdy mam już C:\> W TYM MIEJSCU piszę format C: . Pyta mnie się czy na pewno sformatować, wszystkie pliki zostaną usunięte, no to naciskam T - TAK i wyskakuje mi: Nie można sformatować dysku gdyż wolumin jest używany i takie tam. Pyta się czy wyłączyć to, no to ja naciskam T- tak i pokazuje, że nie możne i wolumin jest cały czas używany. POMOCY !

aaaaa to musisz mieć dyskietke startową do Dosa, bo inaczej Ci się nie uda. Ja też tak próbowalem i bez dyskiety się nie obeszło.

jeśli masz postawione partycje NTFS to raczej musisz miec płytkę instalacyjną WINXP albo zestaw sześciu dyskietek instalacyjnych które można pobrać tutaj:

dla xp home http://www.microsoft.com/downloads/deta … 5AFEE126D8

dla xp pro http://www.microsoft.com/downloads/deta … 5AFEE126D8

Spod windy nie sformatujesz dysku systemowego a podejzewam że c to własnie jest twój systemowy. Uruchom instalacje windy z dyskietek albo z płytki i tam bedzie opcja sformatowania dysku.

Co wy mu mącicie :confused: robisz dyskietke startową, odpalasz z niej kompa wybeirasz tryb z obsługą CD- Rom i formatujesz :smiley: I jeszcze jedna rada : zainstaluj XP na win 98, ME lub 2000 bo XP nie obsługuej javy a jak zainstalujesz na jeden z wymienionych windów to masz jave, w przeciwnym wypadku musisz instalować SP1.

Jak możesz sformatować partycję

systemową z jej poziomu - D: - tak ?

Pod warunkiem ze ma partycje FAT32 a nie NTFS, zresztą powiedz mi jak w XP robi sie dyskietke startową bo napewno nie w standardowych narzędzich jakie oferuje ten system. Poza tym chyba prostszym rozwiazaniem jest sciagniecie i zainstalowanie obsługi JAVA niż instalowanie XP na jakis inny OS.

ps. obsługę java mozna pobrac stąd: http://www.java.com/en/download/manual.jsp

Już mi się udało- brat mi pomógł i wasze porady! Ja formatowałem dzięki płycie z XP :slight_smile: I skasowałem WIN XP i znowu zainstalowałem WIN XP :slight_smile: POZDRO i DZIĘKI WAM !!

Brawo! !!

Facet jakbyś pocztał to Jave do XP można znaleźć tylkow SP! wiem bo sam keidyś szukałem po instalacji i mysiałem SP1 ściągać :stuck_out_tongue:

aha przy NTFS może zainstalować win 2000 bo on obsługuje jave

Używajmy funkcji ‘zmień’ zamiast pisać 2 posty pod sobą :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam, Alien :slight_smile:

Cos ty sie tak uwział na ta jave, skad wiesz moze ma juz “Win XP +service pack 1” a wiec ma tez javke, a wrazie czego to mozna ja zawsze sciagnac i bez komplikowania sobie zycia w stylu Win XP na 98, Me, 2000

Jesli Morgen ma legalnego XP to nie widzie problemu w ściągnięciu i zainstalowaniu SP1. No chyba że łączy się z netem przez modem :stuck_out_tongue:

Właśnie. Nie reobię aktualizacji… nie powiem dlaczego :D:D A wiecie skąd można ściągnąć najnowszą JAVĘ ?

Legalny, nielagalny, jakby chcial to moze se sciagac service pack w kazdej chwili. No a javke mozna znalesc tutaj http://java.sun.com/j2ee/1.4/download-dr.html

Dzięki :slight_smile: Przydało się, ale nie wiem czy dobrą ściągam- chyba dobrą :smiley:

Pojedź na CHAT na ONECIE - tam znajdziesz odpowiednią. Ok. 10 mega (trochę zawyżyłem)

Właśnie wiem. Przypomniało mi się po Twoim pościę, że tam jest JAVA :slight_smile: Stamtąd ją pobrałem w jednym pliku exe :slight_smile:

Bardzo fajnie i pięknie, ale ja na przykład mam jeden system na partycje D i drugi na partycji C ! (genialnie prawda). Zrobiłem tak, gdyż nie chciał mi sformatować onego dysku. Stwierdziłem, więc że jeśli będę miał system na dysku D to nic nie będzie stało na przeszkodzie, by działając na systemie z dysku D sformatować (wraz z systemem) dysk C… ale i tak nie wychodzi! Dalej: NIE MOŻNA SFORMATOWAĆ DYSKU SYSTEMOWEGO

I nie czepiać się mojej nazwy użytkownika!

Pozdrawiam i proszę o pomoc!