Problem z formatowaniem dysku

(Jakub1678) #1

Witam, mam problem z formatowaniem dysku a wiec po ustawieniu bootowania itp. wkładam płyte Windowsa XP(oryginalny) i komputer jakby nie odpowiada. Na ekranie pojawia się napis Boot from CD czy coś takiego i miga " _ " dalej nic nie idzie.Wcześniej nie miałem takich sytuacji a teraz po zmianie zasilacza próbuje sformatować dysk i mi się nie udaje.Światełko od dysku na obudowie ciągle się pali

Pozdrawiam

(Wojtex915) #2

Moze podczas tej operacji trzeba nacisnac dowolny klawisz??

(Jakub1678) #3

naciskam np. spacje to komputer dostaje zwiecha i wydaje dziwny dźwięk

(Wyszukany) #4

Miga, i czeka, aż naciśniesz Enter.

(Jakub1678) #5

jak już mówiłem żaden klawisz nie pomaga(sprawdziłem to dla Ciebie specjalnie czy ENTER pomoże)po kilkukrotnym naciśnięciu dysk(lub komputer) wydaje dziwny dźwięk

(Jarek Maj) #6

Może masz jakąś płytkę typu reconvery do kompa mi to kiedyś pomogło w podobnej sytuacji była to płyta to płyty głównej Gigabythe.

(Jakub1678) #7

Moja płyta główna to EPOX ale niestety nie posiadam takiej płyty w pudełku.Wydaje mi się, że nie jest to wina płyty głównej ponieważ sprawdzałem ten dysk u kolegi i działo się to samo.Przed zmiana zasilacza wszystko było w porządku a teraz nie wiem co się z tym dzieje :confused:

-- Dodane 01.02.2009 (N) 11:35 --

wyjąłem baterie płyty głównej na minute lecz i to nie pomogło :frowning:

-- Dodane 01.02.2009 (N) 20:32

wsadziłem dysk kolegi i działa normalnie rozruch wiec wina jest dysku.Ale co się stało to ja nie wiem :confused:

(Jarek Maj) #8

Zrób formata u kolegi.

(Adax) #9

Jeżeli możesz to popróbuj na innych pamięciach ram, np. pożycz od kolego etc. Lub jeżeli nie masz od kogo to jeżeli masz kilka kostek po próbuj kolejno z pojedynczymi włożonymi. Miałem kiedyś ten sam problem. :slight_smile:

(Bozybor) #10

hhmmm mnie się zdaje, że dysk jest winny .... może jak kolega dobry mu nagra płytkę z Gparted http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1738&GParted+0.4.12 i formatować u siebie :slight_smile: albo :smiley: nowy dysk :smiley: :wink:

P.S. myślę ze to dysk skoro u kolegi było to samo :):smiley:

Jeśli pisałeś "dysk" jako dysk CD to spróbuj zrobić kopie tego dysku :smiley: sprawdzić ten CD u kolegi czy nie zawiera błędów jeśli tak można próbować odzyskać tym http://www.kvipu.com/CDCheck/download.php ostrzegam może to trwać godziny :expressionless: ale wtedy można sobie odpuścić i dorwać jakąkolwiek płytę instalacyjną przecież i tak chodzi o serial :wink: a ten masz oryginał :smiley:

(Jakub1678) #11

Sformatowałem go i nadal to samo :confused: miga ciągle ta podłoga

-- Dodane 02.02.2009 (Pn) 14:07 --

spróbuje z tymi pamięciami jeszcze ale chyba to nie ich wina ponieważ u kolegi działo się to samo...