Problem z formatowaniem dysku

Witam, mam problem z formatowaniem dysku a wiec po ustawieniu bootowania itp. wkładam płyte Windowsa XP(oryginalny) i komputer jakby nie odpowiada. Na ekranie pojawia się napis Boot from CD czy coś takiego i miga " _ " dalej nic nie idzie.Wcześniej nie miałem takich sytuacji a teraz po zmianie zasilacza próbuje sformatować dysk i mi się nie udaje.Światełko od dysku na obudowie ciągle się pali

Pozdrawiam

Moze podczas tej operacji trzeba nacisnac dowolny klawisz??

naciskam np. spacje to komputer dostaje zwiecha i wydaje dziwny dźwięk

Miga, i czeka, aż naciśniesz Enter.

jak już mówiłem żaden klawisz nie pomaga(sprawdziłem to dla Ciebie specjalnie czy ENTER pomoże)po kilkukrotnym naciśnięciu dysk(lub komputer) wydaje dziwny dźwięk

Może masz jakąś płytkę typu reconvery do kompa mi to kiedyś pomogło w podobnej sytuacji była to płyta to płyty głównej Gigabythe.

Moja płyta główna to EPOX ale niestety nie posiadam takiej płyty w pudełku.Wydaje mi się, że nie jest to wina płyty głównej ponieważ sprawdzałem ten dysk u kolegi i działo się to samo.Przed zmiana zasilacza wszystko było w porządku a teraz nie wiem co się z tym dzieje :confused:

Dodane 01.02.2009 (N) 11:35

wyjąłem baterie płyty głównej na minute lecz i to nie pomogło :frowning:

Dodane 01.02.2009 (N) 20:32

wsadziłem dysk kolegi i działa normalnie rozruch wiec wina jest dysku.Ale co się stało to ja nie wiem :confused:

Zrób formata u kolegi.

Jeżeli możesz to popróbuj na innych pamięciach ram, np. pożycz od kolego etc. Lub jeżeli nie masz od kogo to jeżeli masz kilka kostek po próbuj kolejno z pojedynczymi włożonymi. Miałem kiedyś ten sam problem. :slight_smile:

hhmmm mnie się zdaje, że dysk jest winny … może jak kolega dobry mu nagra płytkę z Gparted http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1738&GParted+0.4.12 i formatować u siebie :slight_smile: albo :smiley: nowy dysk :smiley: :wink:

P.S. myślę ze to dysk skoro u kolegi było to samo :):smiley:

Jeśli pisałeś “dysk” jako dysk CD to spróbuj zrobić kopie tego dysku :smiley: sprawdzić ten CD u kolegi czy nie zawiera błędów jeśli tak można próbować odzyskać tym http://www.kvipu.com/CDCheck/download.php ostrzegam może to trwać godziny :expressionless: ale wtedy można sobie odpuścić i dorwać jakąkolwiek płytę instalacyjną przecież i tak chodzi o serial :wink: a ten masz oryginał :smiley:

Sformatowałem go i nadal to samo :confused: miga ciągle ta podłoga

Dodane 02.02.2009 (Pn) 14:07

spróbuje z tymi pamięciami jeszcze ale chyba to nie ich wina ponieważ u kolegi działo się to samo…