Problem z formatowaniem dysku

Wiam was mam problem z formatowaniem dysku , robie to co pisze na stronach gdy włączam kompa klikam Del i wchodze do biosu potem >> Advanced BIOS Features >> First boot Device" i CD potem zapisuje ta zmiane wkładam płytę i wyskakuje tam rozruch z CD coś tam i pisze naciśnij dowolny klawisz to naciskam i nic system normalnie się włącza nie wiem jak to zrobić zeby mi się udało z formatować

PS nie wiem czy to istotne ale mam 2 windowsy zainstalowane nie chcąco kiedyś tam na kompie XP i usuniętą jedną partycję d

Ile masz napędów, klawiatura nie jest podłączona przez usb przypadkiem???

Może płyta nie ma boot sectora?

Co to za płyta?

Format możesz zrobić podczas instalacji windows z cd

Nom tak jest mam dwa napędy DVD i CD oraz klawiaturę podłączoną USB

To podepnij zwykłą klawiaturę i wtedy płyta wystartuje.

Winux , poczytaj temat wtedy pisz, kosz

Klawiatura na PS2…

Dzięki ziomek ale wydaje mi się że to nic nie da bo kiedyś normalnie mi odpaliło ale na innej płycie może być jak kolega wyżej powiedział że brakuje czegoś na tej płycie ale spróbuje zrobić jak powiedziałeś jeszcze raz dziękuje jak uda mi się to napisze wam :slight_smile:

Albo też w biosie włączyć usb legacy support lub dos support albo w podobie, żeby można było korzystać z klawiatury na usb…

Jeśli masz Biosa nowszego, to jest opcja włączenia klawiatury na USB…jeżeli nie masz na PS2…

mam tego (starego) normalniego biosa wyjaśni mi ktoś gdzie wejść tak objaśnić krok po kroku

Tak z 3 miechy temu formatowałem kompa poszła na tej klawiaturze ale inna płyta była myślę że to winna płyty może brakować boot sectora.

Dobrze gada, trzeba włączyć tryb legacy

a nie zmieniać klawiature na PS2