Problem z Formatowaniem karty SD


(Thepiotreg) #1

Niedawno chciałem zainstalować debiana... pobrałem iso włączyłem poweriso i chciałem stworzyć bootowalny pendrive z tym systemem. Operacja przeszła pomyślnie, więc zajrzałem do mojego komputera a tu... http://www.mediafire.com/view/myfiles/#3t5woc2tdbct7ml Z 4 GB karty sd zrobiła się 430KB. Spróbowałem sformatować ją do ntfs ale... http://www.mediafire.com/view/myfiles/#22rnj0xu7hwdpts No to spróbowałem zresetować domyślne ustawienia i okazało się że poweriso sformatowało ją do systemu fat (nie wiem jakiego) i zmniejszyło rozmiar z 4 gb do 430kb http://www.mediafire.com/view/myfiles/#82rhv50hd8wlp53 W zakładce write method było wybrane "Write RAW Image File To USB Drive" http://www.mediafire.com/view/myfiles/#s4bi7zzaguh84x2 I nie wiem czy to miało coś z tym wspólnego.

Jeśli ktoś wie jak to naprawić to niech pisze bo nie chce stracić 14 zł na nowego pendrive'a....


(kox8161) #2

Proponuje sprawdzić czy ten poweriso nie zrobił ci takiej małej partycji a reszta miejsca jest nie przydzielona (przystawka zarządzanie dyskami w mmc lub gparted, Paragon Hard Disk Manager lub inny o podobnym działaniu). Jeśli to taka mała partycja to usuwasz i z całego miejsca robisz nową partycję.

W innym przypadku można zrobić formatowanie niskopoziomowe Paragon Hard Disk Manager'em.

//EDIT

Tak mi jeszcze przyszło do głowy że zanim zrobisz niskopoziomowy format spróbuj zrobić zwykły ale na Linuxie, często jest tak że Windows nie daje rady a Linux łaski nie robi i wykonuje co mu karzą.


(Thepiotreg) #3

Spoko akurat mam minta 15 więc jeśli te żeczy nie podziałają to spróbuje zrobić to linuxem :slight_smile: tylko jest problem w tym że nie wiem jak sie formatowało na linuxie :frowning: