Problem z formatowaniem komputera

Witam. Nie jestem pewien czy jest to dobry tytuł i dobry dział, ale mam taki problem, że nie potrafię sformatować swojego komputera. Chciałbym, aby ktoś mi pokazał jak zrobić format krok po kroku i co zrobić po nim, aby wszystko działało poprawnie. Liczę, że nikt nie będzie tutaj pisał idiotycznych i wieśniackich tekstów “Google nie boli”. Proszę o pomoc! :roll:

Mozesz klknac na start -> uruchom wpisać cmd i wyskoczy wiersz poleceń. Następnie wpisz format (wolumin czyli literka dysku) i podfunkcje i system wykona formatowanie danego dysku. Podfunkcje do formatowania zobaczysz wpisując polecenie format /? i uważaj żeby partycji aktywnej nie formatować chyba, że chcesz system od nowa stawiać :wink:

Nie sformatujesz partycji systemowej, korzystając z wiersza poleceń uruchomionego na działającym aktualnie systemie.

@UP Aj to jakoś inaczej kolega mi pokazywał, ale już nie pamiętam heh :roll: Wkładał płytkę do stacji dysku i juz się coś tam formatowało :>

Jak komputer się uruchamia wciskasz DEL. W Biosie Advanced Bios Features -> First Boot Device zmieniasz na CD-ROM. Wkładasz do napędu nośnik z systemem. Zapisujesz zmiany i opuszczasz Bios. Na dole pojawi się napis “Naciśnij dowolny klawisz, aby…” - wciskasz jakiś klawisz. Dalej postępujesz zgodnie ze wskazówkami kreatora. Formatujesz partycję systemową w NTFS normalnie albo szybko (ta pierwsza opcja dodatkowo sprawdza dysk). Instalujesz system, sterowniki. Tyle.

No albo w oknie Mój komputer (lub komputer dla visty i 7) klkiasz prawym przyciskiem myszy na dysku, który chcesz formatować i na pojawiającym się menu kontekstowym dajesz formatuj :stuck_out_tongue: A ja chcesz systemowy to z płytki, ale to sie robie przy instalacji nowego systemu no ja tak przynajmniej robię :twisted:

Pooglądaj sobie:

Ok, dzięki ;]. Jutro obejrzę te filmiki, bo dzisiaj mam jeszcze trochę pracy nad muzyką.

Moja instrukcja do robienia formatów

1.Włączyć komputer.

2.Włożyć płytkę

3.Wyłączyć

4.Włączyć, wcisnąć F8 i potwierdzić CD-ROM

5.Postępować kolejno z instrukcjami.

Ot cała filozofia formatowania :slight_smile:

Nie z każdą płytą główną jest jednakowo.

U mnie jest to klawisz F11.

Ps.: A spotkałem się z taką płytą główną, która nie posiadała opcji wyboru medium boot-owalnego (za pomocą klawisza), tylko trzeba było przestawiać w ustawieniach biosu.