Problem z formatowaniem laptopa

Witam. Chciałbym zrobić formata na moim laptopie Samsung RF511. Nie mogę zrobić tego przez recovery ponieważ kiedyś z własnej głupoty usunołem te partycje. Ostatnio robiłem to w taki sposób że wkładałem płytę do cd-romu i przy starcie pytało czy rozpocząć z płyty(nie wiem jak to nazwac rozruch czy jak) naciskałem jaki kolwiek klawisz i szło. Ale teraz po naciśnięciu klawisza pokazuje się czarny ekran i w lewym górnym rogu takie coś “_” migające. Długo strasznie się ładuje i pózniej wywala błąd. Nie znam angielskiego ale część przetłumaczyłem i chodziło o to iż system windows napotkał błąd podczasz komunikacji z podłączonym urządzeniem. Było coś dalej ale już odpuściłem.(Mogę zrobić zdjecie telefonem i wstawić tu) Niestety nie stać mnie na odanie laptopa do serwisu bo to aż kosztuje 100zł. Czy ktoś wie jak mi pomóc? Czy ktoś mi pomoże? Z góry dziękuje za pomoc.

Witaj. Na przyszłość podaj dokładnie jaki jest komunikat, nie tłumacz. Możliwe, że płyta DVD jest uszkodzona, albo brudny/uszkodzony napęd optyczny. Nie podajesz jaki dokładnie system operacyjny.

Zawsze możesz przygotować instalke z USB, gdyby z napędem były problemy. 

albo bootowanie w ogóle ci nie startuje albo plytkę  szlag tafił :slight_smile: Najlepiej jest przez rufus przygotować instalację na USB. Nie dosć że szybciej to jeszcze praktycznie masz gwarancję że system zainstaluje się prawidłowo.

Wybaczcie już daje fote z komunikatem. Sytem to win7 home premium sp1 64 bity. Gdy płyte odpalam normalnie na włączonym systemie już to normalnie odpala i czyta płyte(co prawda trwa to trochę ale działa)

 

http://www89.zippyshare.com/v/cQ9dqSFT/file.html

 

A jak zrobić to z USB? Nigdy tego tak nie robiłem a nawet nie wiedziałem że tak się da. 

Na przykład tak: Instalacja systemu Windows 7 z dysku USB

Dziękuje za dobry poradnik. A czy coś na temat tego błędu ktoś wie? Wyjaśni mi na czym polega? 

A takie poza tematem pytanie jeszcze z skąd mogę pobrać Win7 home premium sp1 64 bity? Niestety strona Microsoftu odpada bo po wpisaniu klucza mojego odsyła mnie do kontatku z samsungiem a oni proponują nowa płytę za 20 zł a mi sam obraz iso by wystarczył aby spróbować z USB zrobić formata i czy też taki błąd wywali.

Tutaj sprawa nie jest taka prosta, ze względów regulaminowych nikt bezpośredniego linku ci nie poda, pozostaje ci samodzielne poszukanie obrazu, pobranie go a następnie sprawdzenie jego sum kontrolnych.

Sum kontrolnych? Co to jest? Jak to się robi? Wybacz za te głupie pytania ale ja tego nie ogarniam. Rozumiem regulamin ale może jakoś da się to obejść? Wkońcu ja tym nikomu szkody nie chce zrobić ani nie zarobie na tym. Widać bez wydawania kasy nie dam rady tego laptopa sformatować.

Nie ma głupich pytań, proszę: Sprawdzanie sum kontrolnych plików

Sumy kontrolne dla Windows 7 Home Premium SP1 PL to:

źródło: https://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/default.aspx?pv=36:350#searchTerm=&ProductFamilyId=350&Languages=pl&Architectures=x64&PageSize=10&PageIndex=0&FileId=0