Problem z formatowaniem oryginalnej Visty

Napotkałem tego typu błąd chcąc zrobić format i wgrać oryginalny XPek zamaist oryginalnej Visty w instalatorze z plyty, pojawia sie informacja ze instalator nie znalazl dyskow twardych na komputerze… ? co jest grane ?

co stanie sie gdy sformatuje partycje systemowa przez menedzera urzadzen ?

otrzymam surowy dysk ?

Hej,

Było o tym już mnóstwo postów. Po prostu masz dysk SATA, a Windows XP - który wyszedł dobrych parę lat temu - nie posiada standardowo sterowników, które potrafiłyby obsłużyć takowe dyski - stąd komunikat o ich braku. Jedyne co musisz zrobić, to albo ściągnąć sterowniki do kontrolera SATA, wgrać je na dyskietkę, a następnie uruchomić ją w trakcie instalacji systemu (F6), albo zintegrować sterowniki z płytką z systemem - ten drugi sposób krok po kroku znajdziesz w artykule Instalacja Windows XP na dyskach SATA. A swoją drogą co to za komputer??

W ogóle nie uda Ci się tego zrobić - nie można bowiem uciąć gałęzi, na której się siedzi…

Pozdrawiam,

Dimatheus

To jest laptop HP G7000 z fabrycznie wgrana oryginalna Vista.

No tak tak myslalem ze to tez nie wyjdzie przez menedzera, a ktory krok wg Ciebie jest najszybszy i najmniej skomplikowany ?:slight_smile:

Okej, rozumiem ze drugi bo na dyskietke chocbym chcial tego nei zrobie :stuck_out_tongue:

Swoją drogą gdzie lub jak mogę znalezc sterowniki SATA z Intela do HP G7000 ? Na stronce Intela ?

Hej,

No tak - konieczna jest integracja sterowników z płytką. Aczkolwiek gdybyś się uparł, to możesz sobie podłączyć stację dyskietek na USB i wtedy użyć sterowników wgranych na dyskietkę… :slight_smile:

Dokładnie - z tego co się orientuję płyta główna oparta jest o układ Intela, więc właśnie tan należy szukać sterowników - dokładnie pod tym linkiem - sterownik to 32-bit Floppy Configuration Utility for Intel® Matrix Storage Manager. Należy go wypakować, a później postępować zgodnie z instrukcją użycia programu nLite, do czego link podawałem w poprzednim poście.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki Dimatheus, XP już śmiga, choć teraz mam inny problem :stuck_out_tongue:

Hej,

A co się dzieje?? Zakładasz osobny post czy piszesz w tym??

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie :slight_smile: juz zamykam, udało mi sie go rozwiazać, jeszcze raz dzieki :slight_smile:

Hej,

Wiem, zaraz potem zobaczyłem nowy post założony przez Ciebie… :wink:

Nie ma sprawy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus