Problem z formatowaniem partycji systemowej

iemka

jak w temacie niemoge sformatowac tej partycji za pomoca instalatora win xp .tak samo niemoge uunac tej partycji gdyz wyskakuje mi ze sa na niej chyba tymczasowe pliki lub pliki z winda xp i niemam pojecia why niemoge ani usunac ani sformatowac tej partycji :confused: pomoze ktos??

dzieki

pozdro

Za pomocą partition magic http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=453 stwórz sobie 2 dyskietki startowe za pomiocą których może usunąc i założyć partycje pod dosem oraz je formatować

a mozna z pomoca plytki z wnda xp usunac dwie partycje?? bo w dosie niezabardzo umiem sie poruszac i niechcem nic namieszac

wiec jak sie da to wlałbym za pomoca instalatora xp .kolega tak robil u mnie ale teraz niema za bardzo czau zeby mi pokazac jak to zrobic ,a wiem ze sie da usunac dwie partycje za pomoca cd z win xp ale niewiem jak wytlumaczy mi to ktos??

bardzo bym prosil

pozdro

za pomoca płyty sytemowe mozesz usunąc wszytkie partycje i utworzyc je ponownie lub urzyj fdiska i za pomocą jego zdejmij pratycje c a tu masz opis urzycia fdiska http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewt … e+partycji

pysiu a moglbys mi wytlumaczyc jak usunac partycje z systemem ??bo jak chcialem to wyskoczylo mi takie cos ze niemoge usunac tej partycji bo sa na niej pliki systemowe czy jakos tak i niemoglem ,a chcem usunac wszystkie partycje i ztworzyc kazda na nowo ale nemoge usunac systemowej i niewuiem dlaczego a niechcem sie bawic fdisc’iem w win xp

wole systemowe bajery :slight_smile: :slight_smile:

moglbys mi wytlumaczyc jak to zrobic?? bede ci bardzo wdzieczny

pozdro

tu wszystko jest opisane http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewt … ghlight=xp

to przygotuj się na takie niespodzianki

Pysiu podał ci generalnie najlepsze sposoby pozbycia się problemu :slight_smile:

(P.S. nie obraź się, ale postaraj się pisać czytelniej)

czyli tak :jezeli mam partycje z zainstalowanym juz sytemem to po zanzaczeniu tej partycji ktora chcem usunac naciskam klawisz D puzniej ENTER a nastepnie klawisz L .tak wyczytalem z teo co napisales pysiu

bo jak pamietam to normalnie jest tak : zaznaczam partycje ktora chcem usunac ,puzniej wciskam klawisz L i na koncu chyba Enter i moge tworzyc na nowo partycje . czy sie myle ,bo niepamietam juz jak to bylo .wec jak sie myle to niech mnie ktos poprawi

Monczkin

wiesz co staram sie pisac jak najczytelniej ale jak sie spiesze to jakos tak wychodzi i nieam czasu nawet poprawic .ale jak to komus przeszkadza to przepraszam i na przyszlosc bede sie staral pisac wyrazniej

mam jeszcze jedno pytanie co to jest : boot.ini ,gdzie sie znajduje i co “to” robi

:):slight_smile:

pozdro

Heloł :slight_smile:

Jest to plik tekstowy (inicjujący jak wskazuje rozszerzenie “.ini”) tworzony podczas instalacji systemu. Są w nim informacje o lokalizacji systemów operacyjnych dostępnych dla loadera systemu Win XP.

Żeby go edytować (lepiej nie):

ppm na mój komputer -> właściwości -> zaawansowane

-> przycisk “ustawienia” (w sekcji uruchamianie i odzyskiwanie) -> przycisk “edytuj”.

I tu masz właśnie zawartość pliku boot.ini:

sekcja [boot loader] - informacje o domyślnym systemie operacyjnym i czasie, przez jaki wyświetlana jest lista systemów operacyjnych;

sekcja [operating systems] - informacje o lokalizacji poszczególnych systemów operacyjnych.

O ile dobrze pamiętam, to że ten plik jest unikalny dla każdego kompa i nie może być skopiowany z innego.

Najpewniejszym narzędziem ( moim skromnym zdaniem ) jest dyskietka startowa systemu Windows 98. Można nią robić praktycznie wszystko związane z partycjonowaniem i formatowaniem dysków. Wszystko przeprowadzamy w DOS-ie.

Proste i PEWNE narzędzie. Używam jej od lat , bez względu na to jaki system posiadam ( XP lub 98 ) i nie zawiodłem się ani razu.

Ja również mam podobne doświadczenia, aczkolwiek używam również innych narzędzi.

IMVHO, Dzidzej, jeśli masz wględnie mało umiejętności, najlepszym rozwiązaniem byłoby poprosić kogoś ze znajomych kto zna się na formatowaniu, byście wspólnie usiedli przed Twoim kompem i zrobili to co zamierzasz. Miałbyś wtedy najlepszą naukę.

Pozdrawiam 8)