Problem z formatowaniem partycji systemowej

Witam serdecznie,

 

postanowiłem zrobić formatowanie dysku C i ponownie zainstalować XP.

Jednak podczas instalacji pojawił sie komunikat na niebieskim tle mniej-więcej o treści:

“partycja nie może być sformatowana. Możliwe że został uszkodzony dysk”. Przerwałem instalację i tpo ponownym uruchomieniu pokazał się niebieski ekran i treść:

"stwierdzono problem. Windows został zamknięty, żeby nie doszło do uszkodzenia komputera "

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

stop: 0x00000050 (0xE120F128, 0X00000000, 0XF74149A8, 0X0000001)

 

prosze o pomoc co mogę zrobić.

Na początek sprawdź dysk w innym komputerze pod kątem uszkodzeń, za pomocą programu ---->http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskInfo,Program,Windows,27691.html, a wynik wklej na forum. 

bezpośrednio nie zrobisz formatu dysku C .

Witam,

 

a musi być dysk sprawdzony tym programem co wysłałeś ?

Sprawdziłem dysk przed formatowaniem innym programem, mianowicie HD Tune.

 

Wyniki w załącznikach.

 

 

Spoko HDT jest ok odczyt SMARTa w porządku.

Użyj jakiegoś sofru z bootowalnego cd np partition magic czy w herensie coś znajdziesz i jesli możesz (nie masz danych na innej partycji) wywal wszystkie partycje i utworz je na nowo. Podziel to na dwie operacje najpierw usunięcie i ponowne utworzenie. Sprawdz również kondycję sowjego nośnika z windowsem. Czasem jak płyta jest zabardzo porysowana instalator XP-ka potrafi się wywalić. 

nie bardzo rozumiem co mam zrobić z tym bootowalnym softem ?

Co do CD to nie ma żadnych rys.

ok, usunąłem partycje i chciałem sformatować, po czym w połowie formatowania pokazał się komunikat “Instalator nie mógł sformatować partycji. Dysk może być uszkodzony. Upewnij się, że stacja jest włączona i właściwie podłączona do komputera. Jeśli jest to SCSI, sprawdź czy do urządzenia SCSI prawidłowo podłączono terminator itd…”

problem znaleziony…kondensatory w zasilaczu wybrzuszone