Problem z formatowaniem SATA na XP Automatyczna instalacja

W czym rzecz ?? A mianowicie nie chodzi mi o samą komend format c: czy cos takiego . Problem pojawił się na samym początku jak zdobyłem SATA . Kiedy chciałem przeinstalować Winde to wkładałem dysk Win XP SP2 i w instalatorze sie tam pytał o partycje i dyski Mozna było wszystko ładnie wyczyścić. Z sata to rozwiazanie nie miało miejsca gdyż kiedy wkładam dysk daje z niego rozruch on po wgraniu z dyskietki sterowników RAID mieli cos dalej i bez pytania zaczyna mi instalować Winde. I niekiedy jest tak że zrobi to na stary system przez co zostaja wszystkie śmieci albo z łaski na D toi instaluje. Próbowałem z dyskietka startową ale to tez nie przechodzi. Zazwyczaj robiłem to tak ze podłanczałem drugi dysk ATA i z jego poziomu uruchamiałem winde Potem Unlockerem uwalniałem go z wszelkich powiazań i dopiero z łaski dał sie zformatować Ale juz nie mam do tego siły non stpo otwierać kompa i grzebać w tych kablach . Z góry dzięki za jakies podpowiedzi I sorry jesli juz podobny problem był ale w wyszukiwarce nie znalazłem Moze złe tagi dawałem Pozdrawiam

Nazwa płyty głównej ASRock P4VT8+ (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Dysk fizyczny WDC WD25 00KS-00MJB0 SCSI Disk Device (232 GB)

Zrób sobie płytę ze zintegrowanym SP2

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/359,1 … _z_poprawką.aspx

A moze jakis ludzki darmowy program do formatowania z opcji Dos albo cos w tym temacie Jakies kiedys tam sie miało ale ciezko z nich korzystać Prosze o rade :slight_smile: