Problem z formatowaniem

Witam mam pewien problem. Chce sformatować mój komputer ponieważ ledwo już chodzi wiec wkładam płytkę z oryginalna Vista restartuje komputer i nic się nie dzieje wiec zmieniłem w biosie bootowanie niestety też nie pomogło nadal wyskakuje czarny ekran i przez jakieś 30s miga w lewym górnym rogu “-” po czym włącza się normalnie. Chyba nie jest to problem ze stacją dysków ponieważ inne płytki odpala bez zarzutu. Co mam zrobić ? z góry dzięki.

Wygląda mi na źle nagraną płytkę bootowalną, ale pierw upewnij się, czy dobrze ustawiłeś bootowanie w BIOSie, w tym celu napisz jaką masz płytę główną?

Jak płytka orginalna to powinno być ok

tą metode sprawdż

http://vista.pl/porady/157_jak_bezboles … ista_.html

asus p5k se p35/ich9 dual-ddr2-800 sata2 gblan

Wejdź w BIOS, potem w “Boot Menu” > “Boot Device Priority” > “1st boot device” ustaw na “Atapi Cd-Rom”, “2st” na “Hard Drive”, a “3st” na “floppy”, następnie wejdź w “Exit” > “Exit & save changes” i zobacz czy Ci wystartuje ta płytka :wink:

Wsadż płytke do cdromu

zresetuj komputer wciskająć f8

wyswietli się czy uruchomić dysk czy cd-dvd

ty wybier cd-dvd i powinien uruchomić się instalator

Był to jednak problem z cd-rom’em wymieniłem go na inny i już mi czyta elegancko płytkę tylko ze teraz mam inny problem a mianowicie od razu gdy odpala płytkę to wyskakuje instalacja Windowsa czy to normalne ? bo chyba najpierw powinien wyskoczyć ten cały panel w którym wybieram co chce sformatować no i samo formatowanie.

Masz ustawioną instalacje nienadzorowaną na tej płycie instalacyjnej Windowsa, by to zmienić, trzeba to usunąć, co wiąże się z ponownym nagraniem płytki.

No i jeszcze zależy jaki system instalujesz, bo np: w XP jest ten wybór na początku, ale w Viście, czy 7 w drugim etapie instalacji, po zresetowaniu komputera przez instalator masz umowę, partycje, wpisujesz klucz, itp.

Czyli jak mam to zrobić najpierw wyskakuje mi instalacja Windowsa robię wszystko zgodnie ze wskazówkami i potem komputer się resetuje wyskakuje mi informacja by wpisać cd key i po podaniu mam opcje formatowania ?

Instalujesz viste z orginalnej płytki tak?

zobacz czy tak robisz

http://lajfmajster.pl/2009/01/31/instal … k-po-kroku

Siemanko56 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038