Problem z Forum phpBB by przemo

Witam

Mam problem z instalacją forum phpBB by przemo na serwerze 60free.ovh.org

Jak uzupełniam wszystkie pola przy instalacji i zaje rozpocznij instalację to wyskskuje mi takie coś na bialym tle:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/r/e/s/resoviassa/www/forum/db/mysql4.php on line 48


Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/r/e/s/resoviassa/www/forum/db/mysql4.php on line 331


Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/r/e/s/resoviassa/www/forum/db/mysql4.php on line 332

phpBB by Przemo : Critical Error 


Could not connect to the database.

Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

Proszę pomóżcie mi zainstalować to forum ;]

Jeśli jeszcze jakieś info będą potrzebne to podam je;]

Baza danych założona ??

A jeżeli założona to nie wykorzystujesz jej do czegoś innego niż do phpBB ??

Napewno dobrze wypełniłeś pola ??

na ovh.org sobie z by przemo nieposzalejesz niestety :?

a wracajac do problemu, powiedz jakie wartosci podales przy instalacji, najlepiej zrob screena, i zobaczymy co da sie zrobic

A jak się zakłada basę danych??? w mailu napisali mi, że muszę zmienić hasło i będzie baza chodzić no to zmienilem, mogę wejść do PMA

Nie nie wykorzystuję jej do niczego innego. Pierwszy raz się chyba zalogowałem i nic nie zmieniałem.;]

A pola wypełniłem tak:

Typ Bazy : MySQL 4.x

Serwer bazy danych : localhost

Nazwa bazy danych resoviassa

Uzytkownik bazy danych: resoviassa

hasło: ******

Nazwa domeny: resoviassa.ovh.org

port serwera 80

E-mail to wiadomo

nazwa administaratora: marek88

hasło*******

Na 60free.ovh.org nie da się phpBB by przemo??? ;(

A na jakim się da i proszę powiedxcie mi jak zarejestrować się na innym serwerze…

Da się, ale nie zrobisz tam dużego forum (góra jakieś 2 tys postów)

W mailu masz link, kliknij tam i zmien tam haslo.

Potem wejdź do PhpMyAdmina i zaloguj sie.

Jeżeli zalogujesz sie tzn, że zalozyles baze danych, a jezeli nie uda Ci sie zalogowac tzn ze nie zalozyles bazy.

no to się zalogowałem…

A na jakim serwerze zrobię to forum, żeby było więcej postów???

I może chwilowo jak zrobic na tym forum???

Screen jak mam pouzupełniane pola:

ray8szu0oy8q2hwsm.jpg

na ovh.org niezaklada sie bazy jest on dostepna odrazu po zalozeniu konta, wystarczy ja aktywowac :wink:

podajesz zly adres do bazy, nie localhost, a mysql.60free.ovh.org

dzięki wilkie dziala :slight_smile:

A na jakim serwerze najlepiej polskim można zalożyć rozbudowane forum??

Złączono Posta : 22.01.2006 (Nie) 21:22

A i jeszcze jak można ustawić, żeby zamiast linka do portalu był link do mojej strony i jak można ustawić jakiś banner??