Problem z FotoOffice 3

MAm wersję 30 dniową FotoOffice 3. Przy otwarciu rzuca komunikatem: “Błąd inicjalizacji sterowników sejfu”. Ale się otwiera.

Gorzej z opcją “Utwórz video i nagraj VCD SVCD lub DVD” (menu Prezentacja). Wywala komunikat:

“Nie można uruchomić sterownika ASPI gearaspi.dll. Prawdopodobnie nie jset (tak w komunikacie) zainstalowany.”

Po OK wywala: “Nie znaleziono nagrywarki CD/DVD”.

Po tym w menu gaśnie opcja “Utwórz video…”

Nagrywarki są dwie: LiteOn LTR52327S i LDW 851S. Sterowniki świeżo pobrane ze strony LiteOn. Plik “gearaspi.dll” jest w katalogu, w którym zainstalowano program (Program files - GData-Foto…); ma około 50 kB.

CO zrobić ? POradźcie, proszę

Pozdrawiam Świątecznie - Bożenarodzeniowo.

http://www.dlldump.com/download-dll-fil … nload.html

Sciąnij i skopiuj do katalogu, w którym masz zainstalowany FotoOffice i gdzie jest stara wersja pilku. (Podmien ją)

DZięki. Spróbowałem wyrzucić i ponownie zainstalować FO. Sygnalizacja błedu sejfu zniknęła. Okazało się jednak, że FO 3 widzi tylko nagrywarkę CDRW LTR 52327S LiteOn-a i chyba w toku instalacji zamyka nagrywarkę DVDRW LDW851S LiteOn-a. Manager sprzętu pozwolił mi ją włączyć i od tego momentu FO 3 widzi obydwie. FO 3 przygotowuje płytę DVD (zacząłem na próbę), ale nie sprawdziłem czy nagrywa. Nie wiem też, czy znowu nie wywali mi DVDRW.

Więc wykonam operację z zastąpieniem, którą mi rekomendujesz. Za co gorąco dziękuję.

Złączono Posta : 19.12.2005 (Pon) 23:26

Rety…Po reinstalacji FotoOffice 3 w katalogu w którym go zainstalowałem (domyślnym - Program Files>GData>FotoOffice3) NIE MA PLIKU GEARASPI.DLL !!

Dodać ten ściągnięty wedle otrzymanych wskazań - czy pozostawić bez zmian. Niech leci bez Gearaspi choć poprzednio był mu tak potrzebny ???

Jezeli, nie prosi o plik to mu go nie wstawiaj.

Miej plik w pogotowiu i wrzucisz jezeli bedzie prosił.

Moze plik ma atrybut ukryty :wink:

TAk też zrobię. Wrócę do FO po powrocie, w styczniu. Wtedy też dokształcę się w atrybutach ukrytych. Mniemam, że Google mi znajdą, coś na ten temat.

Póki co: jeszcze raz dziękuję i życzę Ci samych przyjemności i sukcesów w Nowym Roku.