Problem z FPS w grach

(Milosz1002) #1

Witam.
Od niedawna mam problem z FPS w grach. Zaczęło się to po sformatowaniu systemu. Przed miałem po 150 klatek teraz spada to do 20 klatek. Chciałbym zapytać jaka może być tego przyczyna i jakie rozwiązanie. Jeżeli będzie potrzeba napisze swoje podzespoły. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

(Longhorn2009) #2

To laptop? Wtedy do sprawdzenia profil zasilania. Ma być zrównoważony.
Sterowniki do sprzętu instalowałeś najnowsze?

(Milosz1002) #3

Nie, to PC. Wszystkie sterowniki są najnowsze.

(pocolog) #4

Napisz wszystko co może nas naprowadzić na rozwiązanie problemu. Jest tutaj wielu użytkowników którzy chcą pomocy i jeśli ze wszystkimi trzeba będzie grać w zgaduj zgadulę to nie starczy czasu nawet dla jednego. Przecież w twoim przypadku nie wiadomo nawet z jakiego systemu korzystasz, z jakiego komputera, ani co już zrobiłeś…

(Milosz1002) #5

Procesor: FX-6300 3,5 Ghz + chłodzenie box
Karta graficzna: Radeon R7 260 2GB
RAM: 1x8GB DDR3 1866 Mhz HyperX Fury Blue
Zasilacz Akyga AK-B1 600
Płyta główna: AsRock 960GM-VGS3 FX
System: Windows 7 Home Premium 64bit
Dysk: Seagate 1TB
Wykonałem aktualizacje wszystkich sterowników, próbowałem dostosowania systemu do największej wydajności, reinstalowałem gry. Nic się nie zmienia.

(Longhorn2009) #6

Sprawdzałeś użycie podzespołów podczas grania?
Włącz HWMonitor na czas grania i podaj temp. podzespołów. FX 6300 z BOX’em jeśli nie miał zmienianej pasty od nowości może dość mocno się grzać.

(Milosz1002) #7

Grałem w lola i miałem 15 FPS

(Longhorn2009) #8

Sprawdzałeś profil zasilania, czy jest ustawiony na zrównoważony? Procesor z tego co widać pracuje na 1400MHz zamiast 3500MHz + Turbo.

(Milosz1002) #9

Jest ustawione na zrównoważone

(Longhorn2009) #10

Załaduj ustawienia fabryczne w bios. Jeśli nie pomoże, uruchom system w trybie czystego rozruchu i ponownie sprawdź.

(Milosz1002) #11

W tym momencie taktowania skaczą z 3,5 do 1,4 i z powrotem

(Longhorn2009) #12

A jak z płynnością? 3,5 GHz to taktowanie nominalne.

(Milosz1002) #13

Tak to jest taktowanie stockowe. W grach zaraz sprawdze

(Milosz1002) #14

W grach nie ma poprawy.