Problem z FPS w grach

Witam.
Od niedawna mam problem z FPS w grach. Zaczęło się to po sformatowaniu systemu. Przed miałem po 150 klatek teraz spada to do 20 klatek. Chciałbym zapytać jaka może być tego przyczyna i jakie rozwiązanie. Jeżeli będzie potrzeba napisze swoje podzespoły. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

To laptop? Wtedy do sprawdzenia profil zasilania. Ma być zrównoważony.
Sterowniki do sprzętu instalowałeś najnowsze?

Nie, to PC. Wszystkie sterowniki są najnowsze.

Napisz wszystko co może nas naprowadzić na rozwiązanie problemu. Jest tutaj wielu użytkowników którzy chcą pomocy i jeśli ze wszystkimi trzeba będzie grać w zgaduj zgadulę to nie starczy czasu nawet dla jednego. Przecież w twoim przypadku nie wiadomo nawet z jakiego systemu korzystasz, z jakiego komputera, ani co już zrobiłeś…

Procesor: FX-6300 3,5 Ghz + chłodzenie box
Karta graficzna: Radeon R7 260 2GB
RAM: 1x8GB DDR3 1866 Mhz HyperX Fury Blue
Zasilacz Akyga AK-B1 600
Płyta główna: AsRock 960GM-VGS3 FX
System: Windows 7 Home Premium 64bit
Dysk: Seagate 1TB
Wykonałem aktualizacje wszystkich sterowników, próbowałem dostosowania systemu do największej wydajności, reinstalowałem gry. Nic się nie zmienia.

Sprawdzałeś użycie podzespołów podczas grania?
Włącz HWMonitor na czas grania i podaj temp. podzespołów. FX 6300 z BOX’em jeśli nie miał zmienianej pasty od nowości może dość mocno się grzać.

Grałem w lola i miałem 15 FPS

Sprawdzałeś profil zasilania, czy jest ustawiony na zrównoważony? Procesor z tego co widać pracuje na 1400MHz zamiast 3500MHz + Turbo.

Jest ustawione na zrównoważone

Załaduj ustawienia fabryczne w bios. Jeśli nie pomoże, uruchom system w trybie czystego rozruchu i ponownie sprawdź.

W tym momencie taktowania skaczą z 3,5 do 1,4 i z powrotem

A jak z płynnością? 3,5 GHz to taktowanie nominalne.

Tak to jest taktowanie stockowe. W grach zaraz sprawdze

W grach nie ma poprawy.