Problem z FPS w grze

Witam, na wstępie napiszę że nie jestem pewien, czy piszę w dobrym dziale, jako że nie mogłem znaleźć odpowiedniego mojemu problemowi, więc z góry przepraszam.

 

Mój problem prawdopodobnie związany jest z kartą graficzną. Otóż dwa dni temu musiałem zainstalować swoją bardzo starą kartę graficzną do komputera, ponieważ nowa uległa ‘spaleniu’. Jestem pewny, że ta stara jest w pełni sprawna, bo uzywalem jej na swoim starym komputerze, z mniejsza iloscia ramu, z gorszym procesorem i generalnie gorszym sprzętem, a mimo to w grach typu LoL nie miałem takich problemow z fpsami. Najpierw dokładniej opiszę problem, na końcu postu znajdzie się opis sprzętu.

 

Więc, cały problem polega na tym, gdy odpalam gre (piszę o LoL’u), przez kilka sekund, a czasem minut, wszystko jest ok, aż nagle z niewiadomych mi przyczyn dostaje drop do 1-3 fps. Z reguły trwa to kilkanaście sekund aż znów na chwilę się odetnie. Natomiast działa to na prawdę bardzo różnie, czasem wszystko jest w porządku przez 10 minut, a czasem 10 minut totalnie nie idzie nic zrobić. Bawiłem się ustawieniami, jednak całkowicie nie miały one żadnego znaczenia. Na najwyższych jak i na najniższych występował ten sam problem. Dodam że jestem zielony w tych sprawach, więc jeśli jest inna rzecz mogąca być powodem bądź czegos ważnego nie napisałem, to proszę pytać w komentarzach.

 

Obecny sprzęt:

 

Windows 7 Pro (64 bity)

Procesor: AMD Athlon™ II X2 260 Processor (2 CPUs), ~3,2GHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9400 GT (używana teraz, jak i na starym pc)

Pamięć: 4096MB RAM

 

Całkowicie rozumiem, że jest to słaby sprzęt, ale jak już pisałem wyżej, na starym komputerze gdzie miałem 2GB ramu, gorszy procek i tą samą kartę graficzną, jakoś 'uciągał" LoL’a, dlatego tego samego oczekuje od tego sprzętu. Na nowej karcie graficznej której już nie posiadam, wszystko działało bez zadnych problemow, był to jakiś radeon r7 250. Istnieje jakaś możliwość aby to ogarnąć bez zmiany sprzętu? Z góry dzięki za pomoc.

Cześć,
Sprawdzałeś temperaturę karty graficznej, czy nie przegrzewa się? Jest to częsta przyczyna, też i spadków fps w grach.

@paweeloss Nie sprawdzałem, poczytam jak to zrobić i dam znać, dzięki :wink:

Tak prezentują się temperatury po 30 minutach gry.

Przechwytywanie.PNG

Jak miałeś wcześniej radeona to wywaliłeś jego sterownika i zainstalowałeś na GF?

Zainstalowałeś najnowsze dla tej karty? Próbowałeś inne (np. trochę starsze)? 

Wywal Geforce Experiance

sprawdzałeś po przestawieniu na max wydajność w sterownikach? 

problem występuje tylko przy lol czy przy innych grach też?

Prawdę mówiąc nie sprawdzałem, bo jest to jedyna gra w którą gram. Geforce Experience nie miałem przed tymi dropami, a co do sterowników to sprawdzałem już dwie starsze wersje, aktualnie używam najnowszych. W ustawieniach wszystko jest na max wydajność. W sumie sterownika od radeona nie wywaliłem, to może być powodem? Już usuwam i dam znać.

Tak. Usuń wszystko, co  związane z poprzednią kartą graficzną.