Problem z FPS w GTA V pomimo dobrego sprzętu

Witam!
Po dłuższym czasie postanowiłem zagrać w GTA V i notuję spore spadki FPS. W mieście mam ok 70, 80 fps na ultra, ale gdy jestem w terenach górzystych czy tez pustynnych spadają do 30, 40. Jest to bardzo irytujące. Dodam, że niedawno podkręcałem procka oraz ramy i programy, którymi testowałem stabilność komputera nie wykazały niestabilności. Teraz piszę to i mi literki z opóźnieniem sie wpisują a mam włączoną przeglądarkę oraz gta. Obciążenie procka na ten moment, kiedy to piszę waha się od 10% do 45% a ramy - 63%. Uważam, że sprzęt mam dobry, więc trochę się dziwie dlaczego mam takie problemy.

Mój sprzęt:
Procek: i5-9600KF (podkręcony do 4.9 Ghz)
Karta graficzna: Zotac Gtx 1070
Ramy: 2x8 Gb DDR4 (podkręcone do 3333 Ghz)
Dysk SSD: ADATA XPG SX8200 PRO (1TB)
Zasilacz: Chieftec 700W

HW info:

MSI Afterburner:

A jak tam temperatury?

na ten moment ok 50 stopni

W trakcie gry. CPU i GPU.

Forum nie jest wyznacznikiem. Muli każdemu po równo :joy:

BTW. Czy aby GTX1070 to wystarczająca karta do ustawień ultra? Mi na 2070S brakuje VRAM przy takich ustawieniach z tego co pamiętam :smiley:

w trakcie gry na CPU - ok. 52 stopni, GPU - ok. 82 stopni

No to grafika się gotuje i pewnie zrzuca zegary, odpal MSI Afterburner i nagraj filmik z gry, wrzuć fragment z przycięciami. w tle może być HWmonitor i jego SS po sesji grania (co najmniej 15 minut też podrzuć).

Wydaje mi się, że tak, gram full HD tylko. Ge Force Experience mi ustawiło takie ustawienia, wiec nic nie zmieniałem. W mieście fajnie mi śmiga, ale poza już mam znaczne spadki.

Może tak ci aplikacja ustawiła, bo 30-40 FPS tylko w niektórych miejscach to nadal płynna rozgrywka. Nie przesadzaj, tylko się ciesz, że w ogóle działa na ultra :wink:
Ja mam mocniejszy sprzęt i niektóre ustawienia, jak zasięg rysowania cieni (chyba) i coś tam jeszcze zjechałem.

Zapomniałem dodać jeszcze ze jak wchodzę w mape do mam spadki np 188 fps do 8…i tak potrafią mi skakać podczas odpalonej samej mapy xD

Oryginalne GTA?

tak oryginalne

Zamieściłem ss z HW info i widać ze zrzuca zegary z 1800 na 1500. Myślisz ze to przez to tak sie dzieje ?

Wg mnie skontroluj ustawienia wentylatorów na karcie graficznej. Nie wiem na ile to możliwe, ale tu pokazuje, że średnio działają na 50%, a max 70%
Średnie zegary też są zrzucone co oznacza, że trzeba wyczyścić kartę gruntownie (radiator, wentylatory i wymiana pasty).

1 polubienie