Problem z fps w trove

Tak jak w temacie, mam problem z fps w trove. na starym pc z intel core duo vpro trove chodził bez zacinek a niedawno zmieniłem pc na intel core i5 2500 8 gb i ssd 160, grafika gt 710. przy tym ustawieniu z biedą jest 40 klatek, w innych grach jest podobnie np grid 2 wot cs, paladins. Nie dawno włączyłem wirtualizacje procesora bo musiałem maszynę odpalić. Ma może ktoś pomysł co może być nie tak? Dodam jeszcze ,że na każdych ustawieniach jest podobnie.

Hej,

Pytanie, jaką kartę graficzną miałeś w poprzednim komputerze. Bo obecnie posiadaną 710 to do wyświetlenia pulpitu jest dobra jedynie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

taką samą, a jaką polecasz? (żeby nie przepłacić)

Jak chcesz “po kosztach”, nie masz zamiaru modernizować komputera, karty do nowego nie chcesz przenosić, to jakieś rx 460/560 będzie OK. Zgaduję, ze zasilacz tez masz słaby… pewnie pokoparkowe trafisz, tańsze i z ryzykiem. Alternatywnie od NV 750 i 950 (TI). Jak chciałbyś kartę na przyszłość mieć za rok, dwa do nowego- cos taniego i znośnego > rx 570 nowy.

  • Ale to w starym komputerze miałeś dokładnie tę samą grafikę?
  • Sterowniki zainstalowane do karty graficznej i płyty głównej?
  • Wszystkie poprawki wgrane do sytemu? W ogóle z jakiego systemu korzystasz?

Jest jeszcze jedna opcja, której nie uwzględniamy: czy obecnie kabel od monitora masz podpięty do wyjścia płyty głównej, czy karty graficznej? Jak do płyty-> przepnij do karty.

Też tak może być. Dobrze by było, gdyby kolega podał nazwę płyty głównej i oczywiście sprawdził to podłączenie monitora do portu graficznego.

Kabel mam do karty graficznej, system Windows 10, wszystko, aktualizowane

To jeszcze informacja o płycie głównej. :slight_smile:

coś takiego mi wyszło Hewlett-Packard 1497 CZC226348D po wpisaniu komendy w cmd

taką samą teraz mam jak przedtem

Nie trzyma się kupy, w płytę od Core duo wsadziłeś i5? To inne podstawki…

taki komputer kupiłem przez allegro

2019%2012_01_09

2019%2012_02_06

No to zaczynamy:

  • karta graficzna pzrełozona ze starego, czy “kupiłeś z taką sama drugą”? (GT 710 miało dwie wersje ddr3 i ddr5)
  • Ram w starym komputere był w Single, czy dual i ile go było (tu masz single channel - 10do 15% wydajności)
  • jak wyglądają temperatury w grze? lub ooct zrób. 60 stopni dla gt 710 na pulpicie(?) to sporo.

chyba ddr5, grafika dosłownie ta sama, na starym dual był (łącznie 4 gb)
a 60 stopni chyba dlatego bo grid 2 był odpalony

dosłownie, czy dokładnie ta sama, bo różncia miezy ddr 3 i 5 to marne 30%…

Mniejsza z tym, a monitora nie zmieniłeś i masz taką samą rozdzielczość?

nie zmieniałem monitora a rozdzielczość była taka sama jak dobrze pamiętam

Spróbuj nagrać zużycie zasobów jakiś programem w czasie gry, jeżeli chyba takie same ustawienia, chyba taka sama karta to ciężko cos jednoznacznie stwierdzić. Może z wykresu coś będzie lepiej widać. Problemem raczej nie są sterowniki, ale ustawienia lub coś w sprzęcie…