Problem z FPS z w grach po 30min

(Starosta1995) #1

Siema. Mam pewien problem gram sobie na troche juz starym laptopie w Maple story czy harrego pottera ;p i mam pewien porblem po 30minutach gry fpsy spadaja tak ze nieda sie gra i laptop od spodu jest goracy. Jakies 2miesiace temu robilem formata, przed formatem niebylo takich problemow w grach typu gta sa czy godfather. Co jest przyczyna tego ze fspy spadaja? Z gory dzieki!

(WooQash) #2

Skoro jest gorący to nie wiem jak format ma pomóc skoro to rzecz softwarowa, a nie hardwarowa. Polecam Ci albo wyczyszczenie laptopa z kurzów itp. albo zainwestować w dodatkowe - zewnętrzne chłodzenie.

(Carlsbergxxx) #3

A nie na odwrót? :wink:

(Methylz) #4

Każdy laptop jest od spodu gorący.

(Starosta1995) #5

wczesniej przed formatem niebylo zadnych problemow. Lecz wczesniej posiadalem inne sterwoniki moze to winna sterownika. Lecz tez inny problem nastepuje np. Gdzy wylaczam jakas gre to pokazuje sie pulpit a zachwile na 2sekundy pojawia sie czarny ekran i ponownie pulpit ;/

(Toffik325) #6

A laptop wydaje się cieplejszy niż wtedy, jak wszystko chodziło?

(Db2524) #7

Nie lepiej po prostu sprawdzić temperaturę?

(Starosta1995) #8

nie, niewidze róznicy

A mozesz powiedzec jak sprawdzic temperature bo w programie Everest jak i Aida jest tylko temperatura procesora oraz dysku.

(LastNPC7) #9

A nie próbowałeś zainstalować poprzedniej wersji sterowników ? Może nowe stery nie wspierają już do końca twojego lapka i to powoduje przegrzewanie się ? Możesz też postawić lapka na lodówce/zamrażarce i cieszyć się niższymi temperaturami :stuck_out_tongue:

(Lukas1705) #10

Te urzadzenia sa z reguly bardzo cieple z zewnatrz. Wracajac do tematu, po formacie zmieniles wersje systemu operacyjnego? Moja karta 8600M ma temperatury na poziomie 65 stopni w spoczynku, natomiast kiedy bardzo sie nagrzeje to tez gubi fps do tego dzwiek i jest to wina temperatury, moze sprobuj przeinstalowac najnowsze sterowniki, a w grach zmniejszyc troche jakosc (rozdzielczosc, wygladzanie...)

pozdrawiam

(Starosta1995) #11

Zmienilem tylko z XP Profesional na XP Home edition. A sterownika szukalem tego modelu jakiego mialem i niestety nieznalazlem a org sterowniki ATI sa bardzo slabe ;/ Posiadam Ati mobiliti radeon 9000 jak cos macie to dajcie

(LastNPC7) #12

Moja lodówka też jest ciepła ale już zamrażarka brrrr... ach strach dotknąć ^^

(Tasioxyz) #13

obstawiam przegrzewanie rdzenia GPU sprawdź temperaturki speedfanem, hwmonitorem, gpu-z lub everestem.

(Monczkin) #14

bobekon01 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Popraw błędy w postach i zacznij używać na forum polskiej pisowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978