Problem z framevork?-co to takiego?

(Lammermoor) #1

kodowanie0fv.th.jpgWchodzac na str "Onetu" nie moge otworzyc - Nowe-Plejer- ,wyskakuje pusta str z takim widokiem,w kodowaniu jest zaznaczone -Unicode-nie wiem jak zmienic,str ciagle sie laduje ale bez rezultatu-o co chodzi?

(lanlin) #2

To nie kodowanie jest tutaj problemem, ale najprawdopodobniej brak bibliotek .NET framework.

U mnie strona normalnie się otwiera i rzeczywiście jest w kodowaniu Unicode UTF-8.

Sprawdź czy masz zainstalowane .NET framework, jak nie to zajrzyj tutaj.

A na tej stronie masz pokazane wymagania onet plejera( strona ta pokazuje się np.: w Firefoxie, który nie obsługuje onet plejera).

(Lammermoor) #3

netframework4al.th.jpgZainstalowalam Net Framework na nowo ale mam az tyle wpisow(nie wiem czy jest ok?)Strona jednak dalej nie chce sie otworzyc mimo,ze wczesniej nie bylo tych problemow.Zupelnie nie wiem o co chodzi!Byc moze w czasie czyszczenia rejestru cos cos usunelam ale teraz nie wiem ktorym programem bo uzywam kilka.

(lanlin) #4

Jesli chodzi o wpisy framework to jest OK. Faktycznie są podwójne angielskie i polskie - tak się instalują.

Z tego co widzę to używasz Avant Browsera. Ponieważ ma on sporo funkcji konfiguracyjnych, między innymi blokowanie skryptów javy i animacji flash, sprawdź dla pewności, że nie masz właśnie tego włączonego. W najnowszej wersji avant browsera jest to w menu Narzędzia ( a napewno w Opcjach Avant Browsera)

Objawy by się zgadzały, avant wtedy nic nie wyświetla (żadnych ostrzeżeń). Ja tak miałem z animacjami flash. Po zainstalowaniu domyślnie były wyłączone.

schowek93sa.th.jpg

schowek117ec.th.jpg

Możesz też sprawdzić w opcjach internetowych czy masz włączoną obsługę javy. Z tego co wypatrzyłem ze źródła strony onet plejera, to jest właśnie oparta na javie. Może tu jest problem.

schowek106kh.th.jpg

Zakładam oczywiście, że javę i flasha masz zainstalowane.